1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy św. o 11.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.00. Zapraszamy do licznego udziału i skorzystania z możliwości uzyskania odpustu zupełnego za uczestnictwo w tych nabożeństwach. Dziś w naszej parafii, przed ołtarzem znajdują się relikwie świętych małżonków Zelli i Ludwika Martin-rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zapraszamy do modlitwy osobistej w intencji świętości małżeństw, dzieci i całych rodzin.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątki o 7.00, 17.00 - dla dzieci i rodziców, 18:15 dla młodzieży oraz w niedzielę po Mszy św. o 11:00.

3. Rada duszpasterska w pierwszą niedzielę lutego zebrała na budowę kaplicy na cmentarzu 13 670 złotych. Bóg zapłać za składane ofiary w kościele i wpłacane na konto parafii. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel.

4. W tym tygodniu  I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 6.00 i od godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.30. W pierwszą sobotę Róże Żywego Różańca poprowadzą modlitwę różańcową od 16.30 o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii, które w tym roku będziemy przeżywać od 14 do 17 marca (od czwartku do niedzieli).

5. Kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z kl. VII zapraszamy na spotkanie w piątek, 1 marca: Msza św. 17.30, następnie kandydaci będą prowadzić nabożeństwo drogi krzyżowej. Przypominamy także, o spowiedzi.

6. Chorych z sakramentami kapłani odwiedzą nie w pierwszą sobotę marca, ale  23 marca - w sobotę przed Niedzielą Palmową.

7. W przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca marca. Po Mszy świętej o 7.30 zmiana tajemnic Różańca.

8. Wyjazd ministrantów i lektorów na Górniczą Drogę Krzyżową i zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, w przyszłą niedzielę o 6.00 (rano). Wyjazd parafialny na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic, także w przyszłą niedzielę o 17.15

9. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy z Fundacji Młodzieży Niepełnosprawnej. Wychodząc z kościoła, będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na pomoc tej młodzieży.

10. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej o tematyce przeżywania Wielkiego Postu.

11. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul.  Żary, Dębowej za ofiarę 1420 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny Mogilan z ul. Rzemieślniczej i Zakopiańskiej  nr 128 - 62. W przyszłą niedzielę  rodziny z Mogilan z ul. Kwiatowej i  Zakopiańskiej część II do Rynku.

12. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Mirosława (on) Liszkę z Bukowa oraz śp. Edwardę (ona) Synowiec z Konar - „Dobry Jezu...”

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093