1. Przeżywamy 3 Niedzielę Wielkiego Postu - Pierwszą miesiąca Marca. Po Mszach Adoracja Pana Jezusa. Zmiana tajemnic Różańca po Mszy św. o godz. 7.30. Po Mszy świętej  o godz. 11.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Ofiara składana na tacę na tym nabożeństwie przeznaczona jest na kwiaty i wystrój ciemnicy i grobu Pana Jezusa.

2. Rada duszpasterska zbiera ofiary na budowę Kaplicy na cmentarzu. Składającym ofiary przy kościele i wpłacającym na konto parafii serdecznie dziękujemy – „Bóg zapłać!”. Przy wyjściu z kościoła do puszek możemy złożyć ofiarę na Fundację opiekującą się młodzieżą niepełnosprawną.

3. W tym tygodniu przypada I Czwartek – zapraszamy na Adorację Pana Jezusa od godz. 16.30 w intencji Kościoła i powołań. W Kaplicy w Bukowie Msza św. o godz. 17.00, od 16.30 spowiedź święta.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w każdy piątek po Mszy świętej godz. 7.00,  godz. 17.00 - dla dzieci z rodzicami, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.15, oraz w niedzielę po sumie.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii planujemy w dniach 14–17 marca.  Prosimy o modlitwę o dobre przeżycie tego świętego czasu. Szczegółowy plan rekolekcji i celebracji Triduum za tydzień.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 - Msza święta z przyjęciem przez dzieci sakramentu chrztu świętego.

7. Przy ołtarzu świętego Franciszka można zabrać na nasz stół Wielkanocnego Baranka. Z Caritas otrzymaliśmy Baranki po 8 złotych – Ofiary ponad to zostaną przeznaczone na potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać!

8. Grupa Charytatywna z naszej parafii organizuje zbiórkę żywności dla potrzebujących w sklepach w Mogilanach i w Bukowie. Możemy włączyć się w to dzieło wielkopostnej jałmużny. Dary można składać także w kościele przy ołtarzu św. Franciszka.

9. W przyszły poniedziałek (11.03) o godz. 18.30, na plebanii, będzie spotkanie przedstawicieli grup parafialnych w temacie posługi w czasie Triduum Paschalnego. Także od przyszłego poniedziałku (11.03) Msze Święte wieczorne w tygodniu o godz. 18.00

10. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej. W świętym czasie Wielkiego Postu jest to szczególna okazja do pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej.

11. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Zakopiańskiej od nr 128 – 62, ul. Rzemieślniczej za ofiarę 730 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taką ofiarę mogą złożyć rodziny z  Mogilan, z ul. Kwiatowej
i ul. Zakopiańskiej od nr 61 do Rynku. W przyszłą niedzielę, o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan z Parkowego Wzgórza.

12. W tym tygodniu modlimy się do Boga przez wstawiennictwo:

Poniedziałek 4.03. - św. Kazimierza Królewicza

Czwartek 7.03. - św. Perpetuy i Felicyty, męczennic

Piątek 8.03. - św. Jana Bożego, zakonnika

13. Przeżywającym imieniny, urodziny, jubileusze życzymy opieki świętych patronów.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088