1. Przeżywamy 8 Niedzielę Zwykłą. Rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość w naszej Ojczyźnie. W kolejną rocznice objawienia Matki Bożej w Lourdes modlimy się w intencji chorych. Zapraszamy do tej modlitwy o godz. 16.30 na Różaniec w intencji chorych. To już trzecia niedziela naszej wspólnej modlitwy, w ramach 40-godzinnego Nabożeństwa. Prosimy o włączenie się wszystkich Parafian do tej modlitwy:

8:30  -  Konary
13:30 – Mogilany - za Górą, Celiny i Osiedlowa, Żary
14:00 – uczniowie szkoły podstawowe klasy I-VI
15:00 – kandydaci do bierzmowania wszystkich klas VII i VIII, służba liturgiczna
16:00 – Oaza, młodzież ze Szkół Średnich i pracująca, Oaza Rodzin, Mężczyźni św. Józefa, pozostałe grupy modlitewne,

Kaplica w Bukowie 9:30 – 12:00

Dzisiaj ostatni dzień zapisów na wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic 3 marca na godz. 18.00. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć Fundację Bezcenni, która opiekuje się samotnymi matkami i otrzymać piernikowe serce.

2. Kończy się tegoroczny Karnawał. W tym tygodniu, 14 lutego - przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty i szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – to czas pokuty, postu, jałmużny i modlitwy. Ma służyć naszemu nawróceniu i przygotowaniu serc do owocnego przeżycia radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy we środę na Msze święte o godz. 6.30, 9.30. 15.30 i 17.30 oraz w Bukowie o 16.30. Ofiara złożona  na tacę w środę przeznaczona jest
dla potrzebujących, samotnych w naszej parafii.

3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-60 rokiem życia.

4. W owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa przeżywana w Piątek – rano po Msza świętej o koło o godz. 7.00, i po południu o godz. 17,00 dla dzieci i rodziców. Msza święta o godz. 17.30. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 18.15 oraz w niedzielę po Mszy o godz. 11.00. W niedzielę zapraszamy na Nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, o godz. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5. W najbliższy trzeci piątek miesiąca Msza święta o godz. 17.30 za zmarłych wypominanych w naszym kościele i tych, których pożegnaliśmy w ostatnim miesiącu. Zapraszamy rodziny tych zmarłych. Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy świętej wieczornej.

6. We właściwym przeżywaniu tego czasu mogą nam pomóc pisma katolickie wprowadzające nas w Okres Wielkiego Postu.

7. Serdecznie Bóg zapłać kierujemy do rodzin z Mogilan ul. Rzymska cz.1, do nr 24 i ul. Ogrodowa ofiarę 820 złotych. W najbliższą niedzielę prosimy o złożenie ofiary na sprzątanie rodziny z Mogilan, z ul. Rzymskiej cz. 2, ul. Podgórska. W przyszłą niedzielę, o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan z ul Żary i ul. Bukowej.

8. Rozpoczynającym ferie zimowe życzymy Błogosławieństwa Bożego.

9. W zeszłym tygodniu zmarła: śp. Marianna Strzebońska, z Mogilan. Dory Jezu…”.

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896