1. Przeżywamy 5 Niedzielę Zwykłą. To pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po każdej Mszy świętej adoracja Pana Jezusa i Jego błogosławieństwo na cały miesiąc. Po Mszy porannej zmiana tajemnic Różańca. Na Mszy świętej o godz. 11.00 modlą się z rodzicami dzieci z Klas III. Dzieci otrzymają poświęcone modlitewniki jako pomoc  w duchowym przygotowaniu do Komunii świętej.
Na ręce Rady duszpasterskiej możemy dzisiaj złożyć ofiarę na budowę Kaplicy na cmentarzu. Serdeczne Bóg zapłać składającym te ofiary w kościele i wpłacającym na konto parafii!

2. Przeżywamy w naszej parafii Nabożeństwo 40-to Godzinne, wynagradzające Panu Bogu za nasze grzechy. Zapraszamy do tej modlitwy wszystkie grupy i poszczególne części naszej parafii – dzisiaj szczególnie:
8:30 – Chorowice
12:00  - Kulerzów
13:00 – Włosań
14:00 – Mogilany - od Agronom do bloków i od Kościoła do Ośrodka Zdrowia
15:00 – Świecki Zakon Świętego Franciszka
16:00 – Zespół Mogilanie i ul. Rzymska

3. W minionym tygodniu w naszej parafii zakończyliśmy kolędę, wspólną modlitwę w domach parafian, aby prosić o Boże błogosławieństwo. Serdecznie dziękujemy za waszą obecność, wspólną modlitwę, gościnność, pomoc w transporcie między domami oraz za złożone ofiary. Część z tych ofiar jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Seminarium Duchowne, domy księży chorych, na misje oraz na potrzeby kurii Metropolitarnej. Dzięki składanym ofiarom  wszyscy mają swój udział w tych dziełach. Bardzo dziękujemy naszym ministrantom i lektorom za ogromną pomoc podczas kolędy, także oni dziękują za składane ofiary. Każdy z nas kapłanów odprawi Mszę świętą w intencji rodzin, które odwiedził z błogosławieństwem kolędowym.

4. Msza święta z przyjęciem przez dzieci chrztu świętego - w przyszłą niedzielę o godzinie 12.30. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć przedstawicieli Fundacji Bezcenni, którzy przed kościołem będą rozprowadzać piernikowe serca. Złożone ofiary są przeznaczone na samotne mamy i nowonarodzone dzieci.

5. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej, która pogłębia naszą wiarę.

6. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – ul. Mogilańska część 2, ul. Wschodnia, za ofiarę 930 złotych na sprzątanie kościoła. Dzisiaj, taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan z ul. Rzymskiej część 1, do nr 24, ul. Ogrodowa. W przyszłą niedzielę o ofiarę prosimy  rodziny z Mogilan – z ul. Rzymskiej część 2, ul. Podgórskiej.

7. W przyszłą niedzielę zakończymy Nabożeństwo 40–godzinne. Do tej modlitwy zapraszamy rodziny:
8:30 - Konary
13:30 – Mogilany - za Górą, Celiny i Osiedlowa, Żary
14:00 – uczniowie szkoły podstawowe klasy I-VI
15:00 – kandydaci do bierzmowania wszystkich klas VII i VIII, służba liturgiczna
16:00 – Oaza, młodzież ze Szkół Średnich i pracująca, pozostałe grupy modlitewne, Oaza Rodzin, Mężczyźni św. Józefa

Kaplica w Bukowie 9:30 – 12:00

8. Zapraszamy na wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic 3 marca, na godzinę 18.00. Zapisy tylko w tym tygodniu w zakrystii.

9. W tym tygodniu wspominamy i modlimy się do Boga:
Poniedziałek   04. 02. - św. Agaty, męczennicy
Wtorek   05.02   - św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników
Sobota    10.02.   - św. Scholastyki, zakonnicy

10. Wszystkim przeżywającym imieniny życzy opieki świętych patronów.

11. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Czesława Ożóg z Chorowic; śp. Edward Janiak, z Krakowa, śp. Aleksandra Piszczek, z Mogilan – „ Dobry Jezu..”.

607139
Dzisiaj: 33
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,115