1. W 2 Niedzielę Zwykłą, rozpoczynamy  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętamy modlitwę Jezusa z Wieczernika: „Ojcze proszę, aby byli jedno”. Na Mszach świętych w tygodniu będziemy modlić się o dar jedności chrześcijan. Za dar takiej modlitwy możemy uzyskać odpust zupełny. Nieszpory o godz. 16.30.

2. We Wtorek 16 Stycznia - Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji rodzin i za mamy oczekujące narodzin dziecka. W tym dniu przeżywamy XXVI Dzień Judaizmu w Kościele w Polsce.

3. Zapraszamy codziennie na Adorację Pana Jezusa o godz. 17.00 i na Mszę świętą o godz. 17.30. Zachęcamy, aby w każdą środę w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, polecać intencje: o zdrowie,  jubileuszowe, urodzinowe, za zmarłych, pisząc je na kartkach i wrzucając do skarbony przed Obrazem Matki Bożej. Z intencji pogrzebowych w parafii odprawiamy 5 Mszy świętych, inne przekazywane są do odprawiania poza naszą parafią. Prosimy, aby rodziny zmarłych uczestniczyły w tej modlitwie.

4. Trwają w naszej parafialnej rodzinie odwiedziny duszpasterskie – „Kolęda”. Kapłan przychodzi do naszych domów, rodzin z modlitwą i Bożym błogosławieństwem. Dziękujemy za życzliwość i gościnę w waszych domach. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić rodziny. /program /.

5. W najbliższy trzeci piątek miesiąca Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Msza święta o godz. 17.30 za zmarłych wypominanych w naszym kościele i tych, których pożegnaliśmy w ostatnim miesiącu. Zapraszamy rodziny tych zmarłych. Po Mszy wieczornej - Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz spotkanie dla Wspólnoty mężczyzn św. Józefa.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy razem z naszym parafialnym Chórem Mogilanum, scholami: młodzieżą i dziecięcą, wspólnie kolędować. Po Mszy zapraszamy na kolędowanie przy naszej szopce.

7. Polecamy do rodzin pisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedzielę. To okazja do pogłębienia wiary w naszych rodzinach.

8. Dzisiaj, o ofiarę na sprzątanie kościoła i środki czystości prosimy rodziny z Mogilan z ul. Podedworza część 2. W przyszłą niedzielę, o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan z ul. Mogilańskiej część 1 - do numeru 41 i ul. Stroma.

9. W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

Środa           17. 01. - św. Antoniego, opata.

Piątek          19.01. - św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

Sobota         20. 01. - św. Sebastiana, męczennika.

10. Przeżywającym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze i wszystkim parafianom składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa.

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119