1. Dzisiaj 2 Niedziela adwentowego czuwania. Po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa. Msza św. o godz. 12.30, z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. Zapraszamy do udziału w Nieszporach godz. 16.30. Dziękujemy tym, którzy dzisiaj modlitwą i ofiarą do puszek - przy wyjściu z kościoła - wspomagają Ubogi Kościół naszych braci w wierze na Wschodzie.

2. Naszych Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych, zachęcamy do udziału w Roratach, odprawianych w naszym kościele o godz. 17.30. budując ze św. Franciszkiem szopkę dla Jezusa w naszym sercu. Rozważanie adwentowe także na Mszy Świętej porannej.

3. W środę o godz. 19.30 spotkanie przedstawicieli wspólnot parafialnych.

4. W piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Na Mszy o godz. 17.30 modlimy się za wypominanych w naszej parafii i zmarłych w ostatnim miesiącu. Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o 17.15. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Wspólnoty  Mężczyzn św. Józefa.

5. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami, których kapłani nie odwiedzają w I-soboty. Prosimy o zgłoszenie do piątku.

6. Wspierajmy ubogich, a zwłaszcza dzieci w ramach akcji Caritas - poprzez pobranie przy ołtarzu św. Franciszka świecy – Duża – 15 zł a Mała - 10 . Tradycyjnie prosimy z Parafialnym Zespołem Caritas, właścicieli sklepów i klientów, aby do pojemnika w ich placówkach i w kościele przy ołtarzu św. Franciszka odłożyli produkty nie psujące się, środki czystości, które przekażemy ubogim, samotnym. Jest to nasz uczynek miłosierdzia. U ministrantów  można zabrać do domów nasz parafialny Kalendarz.

7. Za tydzień w niedzielę Oaza będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny i pierniki świąteczne. Zapraszamy do zaopatrzenia się w ten symbol za dobrowolna ofiarą.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która ukazuje tajemnicę Kościoła czuwającego w Adwencie.

9. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii Kościoła:

Wtorek         12.12. - Matki Bożej z Guadalupe.
Środa           13. 12. - św. Łucji, męczennicy.
Czwartek      14.12. - św. Jana od Krzyża, zakonnika.

10. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – ul. Myślenickiej, Krakowskiej i Dębowej , za ofiarę 480 złotych, na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan, z ul. Skawińskiej, Parkowej, Bloki przy ul. Mogilańskiej.    W   przyszłą niedzielę z Mogilan, Podedworze część 1.

11. Dziękujemy parafianom: Zbigniewowi Krzyśko z pracownikami, Jerzemu Pukło, Krzysztofowi Góra, Tadeuszowi Skała, Konradowi Syrek, Józefowi Gałaś, Józefowi Papież, Tomaszowi Górnisiewiczowi, Krzysztofowi Kłyś, Józefowi Kłyś,  Andrzejowi i Wojciechowi Ogiela, za pomoc przy naszym kościele i parafii.

12. W tygodniu zmarła: śp. Barbara Haja, z Chorowic, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13. Różaniec, o 13.30 – Msza pogrzebowa. „Dobry Jezu…”.

608162
Dzisiaj: 107
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,138