1. Dziś pierwsza Niedziela Adwentu – Nowego Roku Liturgicznego. Na Mszach poświęcamy opłatki, które P. Kościelny i P. Organista, rozniosą do naszych rodzin.   To szczególny znak jedności z naszą parafią. Od ołtarza z naszego kościoła trafią na nasz wigilijny stół. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji – to część ich wynagrodzenia za pracę w naszej parafii. Na Mszę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci  i rodziców z Klas III - w przygotowaniu do Komunii świętej. Dzisiaj godz. 16.30 Nieszpory. Przed kościołem możemy zakupić pamiątki z Bonifraterskiej Fundacji z Konar.

 2. Msza o Najświętszej Maryi Pannie – „Roraty”, przygotuje nas do Świat Bożego Narodzenia, o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych. Także codziennie rano o 6.30 dla tych, którzy nie mogą popołudniu. W poniedziałek dzieci otrzymają plansze podobną do dekoracji w kościele, będziemy w tym roku ze św. Franciszkiem budować szopkę dla Pana Jezusa. Dzieci codziennie otrzymają obrazki do planszy. Robiąc kolorowe gwiazdki będą mogły zabrać Figurę Matki Bożej, aby modlić się w rodzinach.

 3. Wychodząc z kościoła, na ręce Rady duszpasterskiej możemy złożyć ofiarę na budowę Kaplicy. Od zbierających jest taka prośba, aby ofiary składać w podpisanych kopertach, w okresie zimy trudno jest wpisywać do zeszytu. Bóg zapłać! za składane ofiary.

 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca, adoracja Pana Jezusa od 16.30.

 5. W piątek 8 Grudnia, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 6.30, 15.30, 17.30 – na którą zapraszamy dzieci z Klas III z rodzicami. Dzieci otrzymają poświęcone medaliki. Od godziny 12.00 do 13.00 w kościele będzie trwała godzina modlitwy, o jaką prosi Matka Boża – „Godzina łaski”. Na Mszę o godz. 17.30 zapraszamy Pszczelarzy. Po Mszy wieczornej młodzież oazowa zaprasza do modlitwy śpiewem Akatystu do NMP. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 6. Przyszła druga Niedziela Adwentu, jest Dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie i wsparcia ofiarą do puszki tych wspólnot w wierze.

 7. Przy ołtarzu św. Franciszka możemy zabrać na stół wigilijny świece Caritas. Małe świece 10 złotych, duże – 15 złotych. Kto złoży wyższą ofiarę będzie na potrzebujących w naszej parafii.

 8. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Krakowskiej, Sportowej i Nowej, za ofiarę 550 złotych na sprzątanie kościoła.. Dzisiaj, taka ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan z ul. Myślenickiej, Krakowskiej, Dębowej. W przyszłą niedzielę prosimy o ofiarę rodziny z Mogilan, z ul. Skawińskiej, Parkowej i Bloki przy Mogilańskiej. Dziękujemy rodzinie Panek z Włosani, za zakupione zielone drzewka na ołtarze, rodzinie Emilii Szafrańskiej, za dekorację wieńca adwentowego

 9. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie - mówiące o przeżywaniu Adwentu. Ostatni tydzień przyjmowania prenumeraty na miesięczniki - Różaniec. U ministrantów możemy zabrać Kalendarz na Rok 2024 - z naszego kościoła.
 1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  Poniedziałek 4.12. - św. Barbary, męczennicy.
  Środa 6. 12. - św. Mikołaja, biskupa.
  Czwartek 7.12. - św. Ambrożego, biskupa.
  Sobota 9.12. - św. Juana Diego.
  Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy opieki świetnych patronów.
 1. W tym tygodniu zmarł śp. Jan Płonka, z Bukowa. Pogrzeb w środę o godz. 14.00 Różaniec, o 14.30 – Msza święta. „Dobry Jezu…”.

 

594675
Dzisiaj: 86
Wczoraj: 76