1. Obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszego Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za dar naszej świątyni, jej fundatorów, budowniczych, tych którzy przez wieki tu się modlili. Dziękczynieniem obejmujemy parafian, którzy dzisiaj troszczą się o nasz kościół, przez modlitwę i składane ofiary w każdą niedzielę. Na Mszy świętej godz. 11.00 uroczyste „ Te Deum.”. Dzisiaj Różaniec o godz. 16.30, Msza święta o 17.00. Msza święta w Kaplicy w Chorowicach o godz. 10.00.

2. W najbliższy wtorek zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, Msza święta o 18.00. W ubiegłą niedzielę we Mszach świętych uczestniczyło 2055 osób – to 1/3 naszej parafii. Pana Jezusa w Komunii świętej przyjęło 750 osób. 

3. W środę 1.11. - Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, z dodatkową Mszą św. o godz. 14.00 na cmentarzu - za wszystkich zmarłych. Po tej Mszy św. procesja po cmentarzu z wypominkami i modlitwą za zmarłych. O godz. 18.00 na cmentarzu modlitwa różańcowa prowadzona przez młodzież. Spowiedź przed Wszystkimi Świętymi w poniedziałek i wtorek od 6 rano i od 17.00. W dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu kwesta na budowę kaplicy.

4. We czwartek 02.11. – Dzień Zaduszny - Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00 – z procesja wokół kościoła, o godz., 15.30 i 17.30; przed i w czasie Mszy św. będziemy wypominać zmarłych i modlić się o ich wybawienie z czyśćca. Przez naszą obecność na Mszy św. ofiarujmy im dar modlitwy całego Kościoła połączonej z wypominkami, /na które przyjmujemy w zakrystii/.

5. Od czwartku do czasu wiosny - Msza św. wieczorna w tygodniu w naszym kościele o godz. 17.30. Adoracja od godz. 17.00. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Adoracja Pana Jezusa w te dni od godz. 16.30, a do spowiedzi świętej zapraszamy od godz. 6.00 rano i od godz. 16.00. W Kaplicy w Bukowie Msza św. w Czwartek o godz. 17.00, spowiedź od 16.30. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w I sobotę od godz. 9.00.  Różaniec za zmarłych w sobotę prowadzą Róże Różańcowe.

6. Możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych: -1 i 2 listopada spełniając zwykłe warunki i nawiedzając kościół lub kaplicę, gdzie należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz od 1 do 8 listopada spełniając zwykłe warunki i nawiedzając cmentarz z modlitwą za zmarłych. Przez cały listopad - codziennie 15 minut przed Mszą św. wieczorną modlitwa z wypominkami i dziesiątek różańca za zmarłych. Od 1 do 8 listopada po Mszy wieczornej modlitwa różańcowa na cmentarzu.

7. Dziękujemy za składane ofiary na budowę Kaplicy na cmentarzu w kościele i wpłacane na konto. W pierwszą niedzielę października zebraliśmy 15 500 złotych. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel.

8. Dziękujemy wszystkim grupom, za prowadzenie rozważań różańcowych w miesiącu październiku, modlącym się dzieciom, młodzieży i dorosłym. Niech Matka Boża wyprosi wszystkim potrzebne łaski. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o 7.30.

9. Polecamy prasę katolicką – artykuły o dążeniu do świetności i modlitwy za zmarłych.

10. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w:

Sobota         04. 11. - św. Karola Boromeuszka, biskupa.

11. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z – Łobzów część 2, za ofiarę 540 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taka ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan, ul. Cicha, Świątnicka – do Wiaduktu, Kolberga. W przyszłą niedzielę o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan, ul. Spacerowa, Zakopiańska, Leszka Białego. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła.

618809
Dzisiaj: 302
Wczoraj: 194
Ten miesiąc: 2,808