1. Kościół obchodzi Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Zachęcamy do jeszcze większego zaangażowania w sprawy misyjne przez modlitwę i zainteresowanie misjami. W naszej parafii modli się i głosi Słowo Boże - Ojciec Oblat Mateusz Zys. „Bóg zapłać!” dla Ojca i wolontariuszy, którzy przed kościołem prowadzą namiot misyjny. Dziękujemy za ofiarę składaną dzisiaj na Dzieła Misyjne Kościoła. Różaniec w intencji Misji o godz. 16.30. Po Mszy wieczornej spotkanie dla Rady Duszpasterskiej. Można się zapisać na wyjazd na Misterium do Myślenic na przyszłą niedzielę o godz. 16.30. Dzisiaj trwa licznie wiernych.

  2. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość św. Jana Pawła II. W Kaplicy w Bukowie uroczysta suma o godz. 8.30. Bóg zapłać! za ofiarę 5220 złotych na Dzieło Papieskie zebrane w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy młodzieży za zbieranie ofiar.

  3. Nowenna przez wstawiennictwo św. Bartłomieja Apostoła – w najbliższy wtorek.

  4. Zapraszamy do modlitwy różańcowej w tygodniu o godz. 17.30. W tym tygodniu tej modlitwie będą przewodniczyć następujące grupy / podać /. Rozważania można zabrać w zakrystii.

  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość - Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Po Sumie o godz. 11.00 odśpiewamy dziękczynne – „Ciebie Boga Wysławiamy”. Przypominamy o zmianie czasu. Msze św. w przyszłą niedzielę według zmienionego czasu. W przyszłą niedzielę Msza święta w intencji zmarłych w Kaplicy w Chorowicach - o godz. 10.00.

  6. Przygotowujemy się duchowo i organizacyjnie do Uroczystości Wszystkich Świętych. Tym najpiękniejszym darem ofiarowanym naszym bliskim zmarłym jest nasza modlitwa, czyste serce, przyjęta Komunia święta, odpust zupełny. Po Mszach św. w zakrystii i w kancelarii można polecać zmarłych w wypominkach rocznych i jednorazowych. Prosimy o wyraźne napisanie imion i nazwisk – w mianowniku i podanie przed która Mszą chcemy się modlić.  Za zmarłych modlimy się w każdą niedzielę, w 3 piątek miesiąca i cały listopad. Kartki na wypominki na stoliku obok chrzcielnicy. Porządkując groby pamiętajmy o właściwej segregacji śmieci i odpadów. Prosimy, aby część odpadów zabrać - do pojemników przy domu.

  7. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej tak pięknie opisującej misyjność Kościoła i potrzebie modlitwy o pokój.

  8. Z kalendarza Liturgicznego wspominamy w: Sobotę 28.10. – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

  9. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – Łobzów część 1, za ofiarę 330 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan – Łobzów część 2. W przyszłą niedzielę rodziny z Mogilan – ul. Cichej, Świątnickiej, Kolberga. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty do kościoła.

  10. W tym tygodniu zmarł: śp. Kazimierz Dzik z Chorowic - „Dobry Jezu…”.
607136
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,112