1. Przeżywamy 27 Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu świętego o godz. 12.30. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, Msza o godz. 17.00.

2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w Kościele XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „ Jan Paweł II cywilizacja życia”. Nasza modlitwa będzie dziękczynieniem za święte życie Jana Pawła II, będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, na wspieranie kształcenia najbardziej uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Kandydaci do bierzmowania z klas 8 – będą prowadzić w tym dniu różaniec, po nim udział w Mszy Świętej i spotkanie.

3. 13 października – w piątek będziemy przeżywać ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. Różaniec o godz. 17.30, Msza święta o 18.00, po niej procesja z Figurą Matki Bożej – zapraszamy do uczestnictwa.

4. Trwają Nabożeństwa Różańcowe, na które zapraszamy w tygodniu o godz. 17.30. Rozważania tajemnic na nabożeństwo można pobrać w zakrystii. W środę po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie na plebanii osoby należące do Grupy Charytatywnej i Kręgu Biblijnego.

5. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Szczególną modlitwą otoczmy ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Z naszymi nauczycielami, wychowawcami, ze szkół i przedszkoli, katechetami, pracownikami, będziemy się modlić w tym dniu na Nabożeństwie Różańcowym o godz. 17.30 i na Mszy świętej. W tym dniu zapraszamy Wspólnotę Margaretek do uczestnictwa w Pielgrzymce do Sanktuarium Św. Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego.

6. Polecamy rodzinom pisma katolickie: „Gość niedzielny”, „Niedziela”. Zachęcamy do wyjazdu na przedstawienie „Płoń ogniu płoń” grupy Misterium w Myślenicach 29.10.2023r. – zapisy w zakrystii.

7. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – Podstyr, ul. Zakopiańska i Kolorowa, za ofiarę 700 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan – Podstyr ul. Jaśminowa i Widokowa. W przyszłą niedzielę o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan - Łobzów część 1.

8. W TYM TYGODNIU w LITURGII WSPOMINAMY W:

Poniedziałek 09. 10. -  bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Środa           11.10. - św. Jana XXIII, papieża

Czwartek      12.10. - bł. Jana Beyzyma, zakonnika i opiekana trędowatych

Piątek          13.10. – bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika

Sobota         15.10. – św. Małgorzaty, Marii Alacogue (Alakok), zakonnicy

9. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów.

10. W minionym tygodniu zmarł śp. Mieczysław Buczek z Chorowic. „Dobry Jezu..”.

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119