1. Pan Jezus gromadzi nas w 28 Niedzielę Zwykłą. Przeżywamy XXIII Dzień Papieski - 45 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Papieża. Dziękujemy Panu Bogu za dar tego Wielkiego Polaka. Do dziękczynienia pragniemy dołączyć ofiarę na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - wspierając młodzież z biednych rodzin. Dziękujemy za składane ofiary przy wyjściu z kościoła. Wspomnienie św. Teresy, zakonnicy i Doktora Kościoła. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, Msza o godz. 17.00.

2. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o godz. 16.30, w tygodniu o godz. 17.30. Zapraszamy do licznego uczestnictwa i prowadzenia rozważań przez następne grupy modlitewne.
/ prowadzący grafik/.

3. W przyszła niedzielę będzie liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii.

4. W poniedziałek Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji rodzin i za mamy oczekujące narodzin dziecka. W piątek będziemy modlić się Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Msza święta w intencji zmarłych wypominanych i zmarłych których pożegnaliśmy w ostatnim miesiącu o godz. 18.00, po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy rodziny zmarłych.
Po Mszy wieczorniej spotkanie Wspólnoty św. Józefa.

5. Za tydzień w Kościele będziemy przeżywać – „Niedziele Misyjną”. W naszej parafii będzie głosił Słowo Boże o misjach Ojciec Mateusz Zys, ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Matki Najświętszej. Przed kościołem będzie namiot misyjny, w którym będzie można  zakupić pamiątki misyjne.

6. Msza święta Odpustowa ku czci św. Jana Pawła II, będzie odprawiona w Kaplicy w Bukowie w najbliższą niedzielę o godz. 8.30.  

7. Przygotowujemy się duchowo i organizacyjnie do Uroczystości Wszystkich Świętych.
Do troski o ich groby, do zaniesionych kwiatów, zapalonych zniczy pragniemy dodać cenny dar naszej modlitwy. Po Mszach świętych i w kancelarii można polecać zmarłych w wypominkach.
Za zmarłych modlimy się w każdą niedzielę, w 3 piątek miesiąca i cały listopad. Kartki na wypominki można zabrać ze stolika obok chrzcielnicy. Prosimy o wyraźne napisanie imion i nazwisk zmarłych – pisząc w mianowniku i podając przed którą Mszą chcemy się za nich modlić, zaznaczając które są wypominki roczne i jednorazowe. Porządkując groby pamiętajmy o właściwej segregacji śmieci. Prosimy, aby część odpadów zabrać - do pojemników przy domu. Przypominamy o opłacie za miejsce na cmentarzu po 20 latach. Na miejscu nie opłaconych grobów będą tworzone nowe groby.

8. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, aby pogłębiać naszą wiarę. Piękne artykuły
o św. Janie Pawle II.

9. Z kalendarza Liturgicznego w:

Poniedziałek  16. 10. - św. Jadwigi Śląskiej.
Wtorek   17.10. -  św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i męczennika
Środa     18.10. - święto św. Łukasza i ewangelisty, patrona Służby Zdrowia -będziemy modlić się w tej intencji na Różańcu o godz. 17.30.
Piątek     20.10. - Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, patrona naszej Archidiecezji, Miasta Krakowa.

10. Wszystkim  przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów.

11. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – Podstyr, ul. Jaśminowa i Widokowa,  za ofiarę 520 złotych na sprzątanie kościoła. Dzisiaj, taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan - Łobzów część 1.
W przyszłą niedzielę, o taka ofiarę prosimy rodziny z Mogilan – Łobzów część 2.

12. W minionym tygodniu zmarł śp. Kazimierz Piskorz, z Mogilan. „Dobry Jezu…”

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093