1. Dziś pierwsza niedziela października. Adoracja Pana Jezusa i błogosławieństwo na nowy miesiąc. Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Dziękujemy Rożom Żywego Różańca za udział w pielgrzymce do Sanktuarium w Łagiewnikach.
 2. Dzisiaj Uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją Eucharystyczną do 5 Ołtarzy Różańcowych o godz. 16.00, na które serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych a szczególnie należących do Żywego Różańca, którzy przygotowują ołtarze oraz dzieci z klas III, które otrzymają różańce. Ta modlitwa będzie równocześnie comiesięczną zmianą tajemnic Różańca. Dziękujemy osobom z Żywego Różańca za ofiarę na kwiaty do ołtarzy.
 3. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwie różańcowym dzieci, młodzież i dorosłych w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę o 16.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Na poszczególne dni  zapraszamy do prowadzenia rozważań różne grupy i wspólnoty istniejące w parafii. Prosimy tych, którzy przewodzą grupom o pobranie w zakrystii rozważań na dany dzień, przygotowanie ich i prowadzenie. Dzieci, które uczestniczące w nabożeństwach otrzymają pamiątkowe obrazki.
 4. Serdeczne Bóg zapłać!, za ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na budowę Kaplicy cmentarnej. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże dla ofiarodawców na Nowennie do Matki Bożej w każdą środę. W czwartek na plebanii spotkanie Wspólnoty Margaretek - modlących się za kapłanów.
 5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek, sobota miesiąca. Adoracja Pana Jezusa w te dni od godz. 17.00, zakończona modlitwą różańcową. Spowiedź święta dla dzieci przeżywających pierwsze piątki, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, ich rodziców, w czwartek i piątek od godz. 6.00 oraz od godz. 16.30. Spowiedź w Kaplicy w Bukowie w czwartek od godz. 16.30, o 17.00 Msza święta. W sobotę modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy wieczornej w sobotę zapraszamy na spotkanie formacyjne zelatorki i zelatorów.
 6. Zapraszamy na wspólny wyjazd na przedstawienie Grupy Misterium w Myślenicach pt. "Płoń ogniu płoń", 29.10.2023 (niedziela) na godz. 17.30. Zapisy w zakrystii.
  Kandydaci do bierzmowania z klas 8, którzy nie otrzymali informacji o spotkaniach od ks. Wojciecha, proszeni są o skontaktowanie się z nim.
  Kiermasz strojów komunijnych, odbędzie się 7.10.2023r. o godz. 11.00 w salce na plebanii.
  Bóg zapłać za ofiary na cele duszpasterstwa młodzieży- zebrano 1650zł.
 7. Zachęcamy, aby zakupić prasę katolicką, która ukazuje tajemnicę żywego Kościoła obecnego w wspólnotach parafii.

 8. W TYM TYGODNIU MODLIMY SIĘ DO BOGA PRZEZ WSTAWIENNICTWO W:

Poniedziałek 02. 10. – Św. Aniołów Stróżów, naszych pomocników w drodze do nieba
Środa           04. 10. - św. Franciszka z Asyżu.
Czwartek      05.10. - św. Siostry Faustyny, zakonnicy.
Sobota         07.10. - Matki Bożej Różańcowej.

 1. Przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów.
 2. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Myślenickiej od p. Zapotocznych, ul. Leszczynowej, Cegielnianej, Świątnickiej – numery parzyste, Górskiej za ofiarę 1350 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan – Podstyr, ul. Zakopiańska, Kolorowa. W przyszłą niedzielę z Mogilan - Podstyr, ul. Jaśminowa, Widokowa.
607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119