1. Dzisiaj 25 Niedziela Zwykła. Msza święta w Kaplicy w Chorowicach o godz. 10.00. Adoracja Pana Jezusa o godz. 16.30. zakończona Nowenną do św. Michała Archanioła, którą będziemy się modlić przez cały tydzień. Dziękujemy rodzinom które uczestniczyły w Pielgrzymce do Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzisiaj naszą modlitwa otaczamy dzieci i młodzież z różnych grup modlitewnych w naszej diecezji, dekanacie i w parafii. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę na duszpasterstwo młodzieży. W ubiegłym miesiącu z naszej parafii Paweł Kuborek, Paulina Stańczyk i Patrycja Surówka, otrzymali błogosławieństwo biskupa i krzyż  animatorski- znak posługi we wspólnotach. Życzymy im gorliwości w tej służbie.
 2. W najbliższą sobotę 30 września. zapraszamy zelatorki, zelatorów i należących do Żywego Różańca na Pielgrzymkę do Sanktuarium w Łagiewnikach. Rozpoczęcie modlitwy od godziny 10.00.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary przy kościele i wpłacone na konto parafii, na budowę Kaplicy na cmentarzu. W pierwszą niedzielę września zebraliśmy 15 670 złotych. W przyszłą niedzielę, możemy złożyć ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na budowę Kaplicy.
 4. 4. 1 Października od Niedzieli - rozpoczniemy miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w codziennym Nabożeństwie dzieci, młodzież, rodziców i starszych w połączeniu ze Mszą Świętą. Różaniec w tygodniu o godz. 17.30. Msza święta o 18.00. W niedzielę Różaniec o godz. 16.30. Na poszczególne dni zapraszamy do prowadzenia rozważań grupy i wspólnoty istniejące w parafii. Grafik na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Prosimy tych, którzy przewodzą tym wspólnotom o pobranie w zakrystii rozważań. Osoby chore, pracujące, nie mogące być w kościele na modlitwie, prosimy o odmawianie różańca w rodzinach. Matka Boża zachęca w objawieniach – „Odmawiajcie Różaniec”. Dzieci będą otrzymywać z każdego dnia pamiątkowe obrazki.
 5. W przyszłą niedzielę 1 Października, o godz. 16.00, poświęcenie różańców dzieciom z Klas III, które zapraszamy z rodzicami. O godz. 16.15 odprawimy uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją Eucharystyczną wokół kościoła do 5 Ołtarzy. Prosimy o przygotowanie Ołtarzy Róże: Pierwszego - Róże z Mogilan; Drugiego - z Chorowic i Kulerzowa; Trzeciego - z Bukowa i młodzieży Oazowa; Czwartego - z Włosani i Konar; Piątego - Róże - mężczyzn. To spotkanie modlitewne będzie jedocześnie zmianą tajemnic Różańca. Kwiaty do ołtarzy zamówimy w doniczkach. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 6. Polecamy pisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela, dla dzieci Staś.
 7. Z Kalendarza liturgicznego w:
  Środa 27.09. - św. Wincentego a Paulo, kapłana.
  Czwartek 28. 09. - św. Wacława, męczennika.
  Piątek          29.09. - Święto św. Archaniołów Michała. Gabriela i Rafała.
  To dzień imienin Ks. Rafała - otaczamy go naszą modlitwą i życzymy wiele łask i opieki Świętego Patrona! Zapraszamy na Mszę Św. w Jego intencji w niedzielę o godz. 9.30
  Sobota         30.09. - św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
 8. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny życzymy opieki świętych patronów.
 9. Chłopców ze Szkoły Podstawowej , którzy chcą być ministrantami, zapraszamy na spotkanie w sobotę 30 września o godz. 11.00 do salki na plebanii.
 10. Wyrażamy wdzięczność nowożeńcom za kwiaty. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – ul. Celiny i Osiedlowa, za ofiary 470 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan – ul. Myślenickiej od p. Zapotocznych, ul. Leszczynowej, Cegielnianej, Świątnickiej - numery parzyste, Górskiej. W przyszłym tygodniu, o ofiarę proszone są rodziny z Mogilan – Podstyr, ul. Zakopiańska, Kolorowa.
 11. W tym tygodniu zmarła: śp. Janina Skop, z Kulerzowa - Dobry Jezu...”
606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093