1. Przeżywamy 24 Niedzielę Zwykłą. Duchowo jednoczymy się z Rodzinami naszej Archidiecezji, które modlą się u Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki modlimy w intencji dzieci i młodzieży. Dzieci młodsze modlą się na Mszy o godz. 9.30, młodzież Klasy 7, 8 o godz. 11.00.   Dzisiaj o godz. 16.30 adoracja Pana Jezusa zakończona Litania do św. Stanisława Kostki.

 2. Prosimy rodziców i dzieci, aby młodzi skorzystali z szans rozwoju duchowego i spędzania czasu wolnego przy parafii. Chłopców ze Szkoły Podstawowej, którzy chcą być ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę 23. 09. o godz. 11.00   w salce na starej plebanii. Pełniący służbę ministranci i lektorzy mają spotkania formacyjne w soboty. Natomiast dziewczynki i chłopcy chętni do śpiewu w scholii spotykają się w soboty o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich młodych do Ruchu Światło -Życie – „Oazy”.

 3. W przyszłą niedzielę Msza święta w Kaplicy w Chorowicach o godz. 10.00

 4. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Liderów – przedstawicieli wspólnot, grup naszej parafii: Oazy Młodzieżowej, Domowego Kościoła, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Mężczyzn św. Józefa, Scholii Młodzieżowej, Chóru. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie przedstawicieli – trójek klasowych, rodziców dzieci z Klas III przygotowujących się do spowiedzi i Komunii świętej.

 5. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji młodzieży działającej w diecezji, dekanatach, w naszej parafii w różnych grupach modlitewnych. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.

 6. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, aby pogłębiać wiarę w naszych rodzinach. wywiad o Kościele z Ks. Kard. Grzegorzem Rysiem, w „Niedzieli” – „ Kto pragnie ukraść rodzicom dzieci”, Dodatek kwartalny – „Ocalić pamięć” za 15 złotych.

 7. W TYM TYGODNIU WSPOMINAMY W:
  Poniedziałek 18. 09. – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika
  Wtorek 19.09.  – św. Januarego, biskupa i męczennika
  Środę 20. 09. - św. Andrzeja Kim i męczenników z Korei
  Czwartek 21. 09. - Święto św. Mateusza, apostoła, ewangelisty
  Piątek 22.09. -  bł. Bernardyny Jabłońskiej, zakonnicy
  Sobota 23.09. - św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika
 1. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów.

  Dziękujemy rodzinom z Mogilan  z ul. Krótkiej, Markoszów, Świątnickiej za ofiarę 420 złotych na sprzątanie kościoła. Dzisiaj, taka ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan z ul. Celiny i Osiedlowej. W Przyszłą niedzielę z Mogilan z Myślenickiej od p. Zapotocznych, ul.  Leszczynowa, Cegielniana, Górska Świątnicka - numery parzyste.
 1. W tym tygodniu zmarły:+ śp. Stanisława Krawczyk z Mogilan; śp. Maria Kotaś z Konar . „Dobry Jezu…"
606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896