1. Przeżywamy 23 Niedzielę Zwykłą. Duchowo jednoczymy się z bł. Rodziną Ulmów z Markowej, modląc się za nasze rodziny o świętość dla nich. Adoracja Pana Jezusa o godz. 16.30  z Litanią do bł. Anieli Salawy.
 2. W najbliższą Środę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie: o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec, o 18:00 Msza Święta, po niej procesja wokół kościoła z Figurą Matki Bożej
 3. W Czwartek przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o 6:30 i 18:00. O godzinie 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 4. W Piątek - Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Na Mszy wieczornej będziemy modlić się za zmarłych wypominanych w naszym kościele i tych których pożegnaliśmy w ostatnim miesiącu. Zapraszamy ich rodziny. Po Mszy Koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym tygodniu przypada rocznica śmierci byłych proboszczów: śp. Ks. Józefa Żurawika – (44 rocz.) i Ks. Tadeusza Hańderka (13 rocz.) – pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Modlitewne spotkanie dla Wspólnoty św. Józefa.
 5. W Sobotę - Nowenna przez wstawiennictwo do Św. Jana Pawła II, w intencji rodzin, za wszystkie mamy w błogosławionym stanie.
 6. W przyszłą niedzielę przez wstawiennictwo św. Staniała Kostki będziemy się modlić w intencji dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 9.30 dzieci do Klasy 6. Młodzież z Klasy 7, 8 uczestniczy we Mszy o godz. 11.00. Spotkanie dla rodziców uczniów z klas 7 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania będzie we czwartek na Mszy o godz. 18.00.
 7. W przyszłą niedzielę 17. 09. - zapraszamy Rodziny do uczestnictwa w XXXI Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej – „ Miłość, która jest gotowa oddać życie, nie zginie.” Dokładne informacje na plakatach w gablocie.
 8. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznych wspominamy:
  Poniedziałek 12.09. - Najświętszego Imienia Maryi.
  Środa 13. 09. - św. Jana Chryzostoma, , bp i doktora Kościoła.
  Piątek 15. 09. - NMP Bolesnej.
  Sobota 6. 09. - św. męczenników Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa.
 9. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej: „Gościa niedzielnego”, „Niedzieli”.
 10. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Zagórskiej, Ks. Mazurka, Myślenickiej, za ofiarę 400 złotych, na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taka ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan z ul. Krótkiej, Markoszów, Świątnickiej – numery nieparzyste do Wiaduktu. W przyszłą niedzielę o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan z ul. Celiny, Osiedlowej.
 11. W minionym tygodniu zmarli: śp. Kazimierz Lasecki; śp. Stanisław Hosadyna; śp. Mirosława Pluta; śp. Danuta Gadocha – jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00 Różaniec, 13.30 Msza święta.
607135
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,111