1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca września. Po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa. Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża. Zmiana tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30. Nieszpory o godz. 16.30.
 2. Dziękujemy rodzinom, które na ręce Rady duszpasterskiej składają dzisiaj ofiary na budowę Kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać!, tym którzy składają ofiary przez wpłatę na konto parafii. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was wszystkich na Nowennie.
 3. W każdą środę modlimy się Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 6.30 i o 18.00. Mamy tak wiele różnych intencji podziękowań i próśb przynieśmy je do Matki Bożej. Krąg biblijny w środę po Mszy wieczornej.
 4. W poniedziałek zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla Mogilan w kościele o godz. 8.00, w szkole w Konarach o godz. 8.00 i w Kaplicy w Bukowie o godz. 9.00. Dziękujemy pani katechetce Beacie Kopta za 25 lat nauczania religii i prowadzenia dzieci, młodzieży do Pana Jezusa, za prowadzenie Poradni Rodzinnej i pomoc w parafii. Niech Pan Jezus obdaruje ją potrzebnymi łaskami.
 5. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza świętą o godz. 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. Przypomniany, że w naszej parafii uroczystego chrztu świętego udzielamy w 2 niedziela i 4 soboty miesiąca. W sytuacjach wyjątkowych w innym terminie poza Mszą święta. Liturgiczne przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek przed chrztem po Mszy o godz. 18.30.
 6. Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego wspólnoty Ruchu Światło-Życie w naszej parafii: Dzieci Boże, scholii dziecięcej, młodzieży, Domowy Kościół, służba liturgiczna będzie w piątek na Mszy św. o godz. 18.00, po niej integracyjne spotkanie. Serdecznie zapraszamy do tej wspólnoty nowe osoby.
 7. Wychodząc z kościoła można zabrać do domu gazety religijne: „Gość niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Mały Gość”, o misjach – „Misyjne Drogi”. U ministrantów można zabrać książkę Ks. Prof. Stefana Koperka – ofiara na budowę kaplicy.
 8. W liturgii tego tygodnia wspominamy w:
  Piątek 8.09. - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej – po Mszach świętych poświecenie ziarna do siewu.
  Sobota 9.09. - bł. Anieli Salawy, pochodzącej z Sieprawia.
 1. Dziękujemy rodzinom z Mogilan część Skrzyszów i Działy za ofiarę 950 złotych na sprzątanie kościoła. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan ul. Zagórska, Ks. Mazurka, Myślenicka. W przyszłą niedzielę, o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan, ul. Krótka, Markoszów i Świątnicka, numery nieparzyste do Wiaduktu.
 2. W miniony tygodniu zmarła śp. Władysława Bularz z Bukowa – „Dobry Jezu..”.

 

606917
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,893