1. W naszej parafialnej wspólnocie Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Bartłomieja Apostoła. Dziękujemy Panu Bogu, że kolejny raz możemy przeżywać spotkanie z naszym patronem, który prowadzi naszą parafię do nieba. Słowa podziękowania kieruję do Ks. Prof. Stefana Koperka, za gaszone Słowo Boże i celebrację Uroczystej Sumy. Nasz rodak dziękuje Panu Bogu za 60 lat kapłaństwa. Duchowo nami łączy się  Ks. Prof. Infułat Kubiś, który świętuje 70 rocznicę kapłaństwa. 25 rocznicę kapłaństwa przeżywa Ks. Krzysztof Nowak z Konar. Dziękuję wszystkim kapłanom z dekanatu za modlitwę i obecność. W imieniu całej parafii słowa wdzięczności składam na ręce Ks. Dziekana – Jana Antoła z Krzyszkowic.  Wychodząc z kościoła możemy zabrać do domu książkę Ks. Stefana ze wspomnieniami z życia, naszej parafii z rozważaniami z Gorzkich Żali. Ofiara złożona z tej okazji to cegiełka na budowę Kaplicy na cmentarzu.
  2. „Bóg zapłać!” składam: Ks. Wikariuszom Wojciechowi, Rafałowi, służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom, dzieciom i młodzieży z Oazy, Scholii, Chórowi Mogilanom, Zespołowi Mogilanie, naszym Strażakom, Orkiestrze z Włosani, asyście ze świecami, dziewczętom niosącym feretrony, niosącym baldachim, świece, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, dzieciom komunijnym. Panu kościelnemu Adamowi z małżonkom, panu organiście Markowi, składającym życzenia. Dziękujemy za piękne wieńce dożynkowe z Kulerzowa i Mogilan, kobietom za ich przygotowanie, za kosze z warzywami, owocami. Władzom samorządowym naszej Gminy – z Panem Wójtem, radnym naszej Gminy, wszystkim sołtysom. Wszystkim wam dziękuję za uczestnictwo w naszej odpustowej uroczystości. Pan Bóg najlepiej wie jaką cząstkę dobra każdy z was włożył w przygotowanie. Niech Pan Bóg obdaruje was potrzebnymi łaskami. Zapraszamy dzisiaj o godz.16.30 na Nabożeństwo ku czci św. Bartłomieja. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek, sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w te dni od 6.00 rano, od godz. 16.30 do 18.00, zapraszamy dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego, z klas 4, które rozpoczynają I piątki miesiąca. Adoracja Pana Jezusa w te dni od godz. 17.00 zakończona nabożeństwem. W sobotę modlitwa różańcowa prowadzona przez Róże w intencji rodzin, dzieci i młodzieży o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w Sobotę od godz. 9.00. W przyszła niedzielę po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic Różańca.
  4. Dziękujemy za zebrane ofiary na budowę Kapicy na cmentarzu. W sierpniu zebraliśmy 14 150 złotych. W przyszłą niedzielę na ręce Rady duszpasterskiej będzie można złożyć ofiarę na ten cel. Dzięki tym ofiarom trwają prace przy budowie.
  5. W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY W:
    Poniedziałek 28. 08.  - św. Augustyna, bp i Doktora Kościoła.                                                                                                 Wtorek          29.08.         -  męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  6. Dziękujemy rodzinom z Włosani, część 2, z ul. Słonecznej, Świątnickiej, N.M.Panny nowe domy, za ofiarę 1000 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan – Skrzyszów, Działy. W przyszłą niedzielę, o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan, ul. Zagórska, Ks. Mazurka, Myślenicka.
  7. W minionym tygodniu zmarła: śp. Danuta Dzik, z Chorowic. „Dobry Jezu…”.
607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116