1. Przeżywamy 20 Niedzielę Zwykłą. Wspomnienie św. Bernarda, opata. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na adorację i Nowennę do św. Bartłomieja Apostoła, która będzie trwała przez cały tydzień, abyśmy się duchowo przygotowali do uroczystości odpustowej.

  2. W najbliższy czwartek 24. 08. w dzień męczeństwa św. Bartłomieja Apostoła zapraszamy na Msze świętą o godz. 6.30 i 18.00. W naszej parafii uroczystość.

  3. Uroczystości odpustowe będziemy przeżywać w najbliższą Niedzielę 27 SierpniaUroczystą Sumę o godz. 11.30, będzie celebrował Ks. Prof. Stefan Koperek, który będzie dziękował Panu Bogu za 60 lat kapłaństwa, będziemy modlić się za Ks. Prof. Adama Kubisia w 70 rocznicę kapłaństwa i Ks. Krzysztofa Nowaka w 25 rocznicę kapłaństwa. Ks. Krzysztof Nowak będzie celebrował Mszę św. dla swojej rodziny na Mszy o godz. 9.30. Prosimy o włączenie się przygotowanie liturgii Mszy świętych: Służbę Liturgiczną, ministrantów, scholę i Oazę, Chór Mogilanum i Zespół Mogilanie , naszych Strażaków, asystę ze świecami, dziewczęta do niesienia feretronów, dzieci komunijne w komunijnych strojach, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami. Zachęcamy do wykonania wieńców dożynkowych z poszczególnych części parafii. Będą one wyrazem dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne plony. Zapraszamy do spowiedzi świętej, aby przyjąć Jezusa w Komunii świętej i zyskać odpust zupełny. Spowiedź codziennie od godz. 6.00 rano i 17.30, w sobotę o godz. 17.00 – 18.00.

  4. Wychodząc z kościoła w dniu odpustu będziemy mogli zabrać do naszych domów książkę ze wspomnieniami z życia Ks. Prof. Stefana Koperka i rozważaniami Gorzkich Żali wygłoszonych w Mogilanach. Ta książka to dar od naszego rodaka dla naszej parafii. Ofiara złożona za książkę będzie cegiełką na budowę kaplicy na cmentarzu.

  5. W Sobotę 26.08. w Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie Pielgrzymka młodzieży oazowej, służby liturgicznej. Zachęcamy młodzież z naszej parafii, która uczestniczyła w rekolekcjach i chętnych, do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Można się zapisać na autokar dzisiaj w zakrystii po Mszach świętych i do najbliższego wtorku. Msza św. o godz. 10.00. wyjazd z rynku o godz. 8.15.

  6. W liturgii Kościoła wspominamy w:
    Poniedziałek - św. Piusa X, papieża. Wtorek - Matki Bożej Królowej. Środa - św. Róży z Limy. Piątek - św. Ludwika, króla. Sobota - Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

    Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy opieki świętych patronów.
  1. Dziękujemy rodzinom z Włosani część 1, ul. Łobzowska za ofiarę 1210 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Włosani część 2, ul. Słoneczna 2 -24, ul. Świątnicka 85-185, ul. Królowej Polski – nowe domy 42 - 54. W przyszłą niedzielę, o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan, Skrzyszów i Działy. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.

 

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116