1. Dzisiaj wspomnienie Matki Bożej Kalwaryjskiej, a także trzynasty dzień miesiąca, przypominający o objawieniach w Fatimie. O godzinie 16:30 różaniec, następnie Msza Święta i po niej procesja z figurą Matki Bożej.

2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze święte według porządku niedzielnego. Na Mszach Świętych będziemy błogosławić zioła i kwiaty.

3. W środę 16 dzień miesiąca - Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji parafii, rodzin i za mamy oczekujące narodzin dziecka.

4. Przed nami Trzeci Piątek miesiąca, szczególnie poświęcony Bożemu Miłosierdziu. Koronka po Mszach Świętych. Eucharystia o godz.18.00 w intencji wypominanych w naszej parafii i zmarłych w ostatnim miesiącu.

5. W kalendarzu liturgicznym najbliższego tygodnia:
- Poniedziałek – wspomnienie świętego Maksymiliana Marii Kolbego
- Wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
- Czwartek – święto świętego Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej

6. Zapraszamy na pielgrzymkę dziękczynną Oazy i Służby Liturgicznej za czas rekolekcji wakacyjnych, która będzie 26 sierpnia. Zapisy do przyszłego wtorku w zakrystii i u animatorów,

7. Zbliża się odpust parafialny, który będziemy przeżywać 27 sierpnia. W tym dniu chcemy świętować 60 rocznicę święceń kapłańskich ks. Profesora Stefana Koperka oraz 25 rocznicę święceń kapłańskich ks. Krzysztofa Nowaka. To także dzień dziękczynienia za zbiory.

8. Dziękujemy rodzinom z Konar – Spółdzielnia, pod Figurą, Glinik za ofiarę 850zł na sprzątanie kościoła. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Włosani cz.1 ul Łobzowska. W przyszłą niedzielę rodziny z Włosani cz.2 ul. Słoneczna 2-24, Świątnicka-85-158, ul. Królowej Polski- nowe domy 42-54

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Przeżywającym imieniny, urodziny życzymy wielu Łask Bożych.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895