1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy, kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa. Po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic Różańca. Nabożeństwo czerwcowe, dzisiaj o godz. 16.30. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe na zakończenie adoracji o godz. 17. 45. Na ręce Rady duszpasterskiej możemy złożyć ofiarę na budowę Kaplicy na cmentarzu. „Bóg zapłać!”.

  2. Chłopców, którzy chcą być ministrantami zapraszamy na spotkanie w kościele w poniedziałek o godz. 18.30.

  3. W czwartek 8 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – „Bożego Ciała”. Msze święte: rano o godz. 7.30, w Bukowie o 8.30. Główna Msza św. o godz. 10.00, po której wyjdziemy z Panem Jezusem w procesji ulicami naszej miejscowości. Msza św. także po zakończeniu procesji około godz. 12.00 oraz po południu o godz. 17.00. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy i trasę procesji – to wyraz naszej żywej wiary w obecność Pana Jezusa. O przygotowanie prosimy: Pierwszego ołtarza - przy Rynku, parafian z Bukowa i młodzież z Oazy. Drugiego ołtarza - przy skręcie na ulicę Mogileńską - parafian z Chorowic i Kulerzowa. Trzeciego ołtarza - przy Figurce przy ul. Zakopiańskiej - parafian z Mogilan i Oazę Rodzin. Czwartego ołtarza - przy GOK- u parafian z Włosani i Konar oraz władz samorządowych i organizacji społecznych. Parafia zamówiła do każdego ołtarza po 4 kwiaty w doniczkach, aby dłużej przetrwały w kościele.

  4. Zapraszamy dzieci - dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami, dzieci z kl. III po pierwszej Komunii św. /w białych strojach/ młodzież i panie do niesienia feretronów, panów do baldachimu oraz poczty sztandarowe. Straż Pożarną z Policją prosimy o zabezpieczenie trasy procesji za co dziękujemy.

  5. W ramach „Oktawy Bożego Ciała” – w piątek i sobotę – Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 po nim procesja z Najświętszym Sakramentem.

  6. W piątek na Mszy świętej o godz. 16.30, u Ojców Franciszkanów w Krakowie Ks. proboszcz i Świecki Zakon św. Franciszka otrzyma Relikwie bł. Anieli Salawy, dla naszej parafii. 

  7. W najbliższą sobotę 10 czerwca o godz. 5.00 rano od kościoła wyjedzie Pielgrzymka do Częstochowy, Kalisza, Lichenia i Gniezna. Pielgrzymi proszeni są o punktualność. Gdyby ktoś nie mógł pojechać proszę znaleźć zastępcę, aby nie zmarnować miejsca w autokarze i zarezerwowanego noclegu.

  8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie z nami się modlił i głosił Słowo Boże Ks. Krzysztof Kasprzak, były wikariusz a obecnie misjonarz w Tanzanii. Wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć ofiarę na misje święte w jego parafii. Msza święta z sakramentem chrztu świętego w najbliższą niedzielę o godz. 12.30.

  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gość niedzielny”, „Niedziela”,, artykuły „O tajemnicy Trójcy Świętej” i „Eucharystii”.

 

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088