1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - kończy Okres Wielkanocny - od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły. Dziś można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 16.30.
  W tygodniu „Majówka” o godz. 17.45. Dzisiaj Msza świętą w Kaplicy w Chorowicach o godz. 10.00.
 2. W poniedziałek 29 Maja - Święto NMP Matki Kościoła – Drugi Dzień Zielonych Świat. Msze święte o godz. 6.30, 9.30, 15.30, 18.00. Po Mszy świętej wieczornej Nowenna do św. Michała Archanioła – zapraszamy wszystkich noszących szkaplerz.
 3. Ks. Wikariusz Rafał - 25 maja przeżywał 10 rocznicę święceń kapłańskich, z tej okazji modlimy się w jego intencji i składamy serdeczne życzenia Błogosławieństwa Bożego.
 4. W środę 31 Maja będziemy przeżywać ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30 - połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Od czwartku rozpoczniemy Nabożeństwa Czerwcowe.
 5. W tym tygodniu będziemy przezywać I czwartek, piątek, sobotę miesiąca. Spowiedź święta w czwartek od godz. 17.00 w Mogilanach, w Kaplicy w Bukowie spowiedź od godz. 16.30 o 17.00 Msza święta. W piątek spowiedź od godz. 6.00 rano, 16.30. adoracja Pana Jezusa w te dni od godz. 17.00. Róże Żywego Różańca poprowadzą modlitwę różańcową w sobotę w intencji rodzin i mam oczekujących narodzin dziecka. Duchowo będziemy się łączyć z różami z całej Polski modlącymi się w Częstochowie. Chorych z Panem Jezusem Ks. Proboszcz i Ks. Rafał odwiedzą od godz. 9.00. Ks. Wojciech ze względu na Pielgrzymkę Młodych na Lednicy, odwiedzi chorych w sobotę, 10 czerwca, od godz. 9.00.
 6. W tym tygodniu nasz dekanat nawiedzają relikwie błogosławionego Carla Acutisa. Zapraszamy do modlitwy przy relikwiach w czwartek na Mszy Świętej o godz. 18.00 i po niej na adoracji. Prosimy o obecność kandydatów do bierzmowania z klas 7 oraz bierzmowanych w tym roku, dzieci i młodzież, którym szczególnie patronuje. W maju o błogosławionym Carlu ukazał się nowy film w kinach. Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana i pierwszy czwartek miesiąca, to wyjątkowy dzień do uwielbienia daru Eucharystii, którą błogosławiony przyjmował codziennie oraz przygotowanie do Bożego Ciała.
 7. W przyszłą Niedzielę - Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 8. W pierwszą niedzielę Maja rada duszpasterska zebrała 19 730 złotych na budowę Kaplicy na cmentarzu. Dziękujemy serdecznie za składane ofiary przy kościele i na konto parafii – to dzięki nim możemy wznoś już żelbetonowe ściany pierwszej części. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na ten cel.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym piękny artykuły: „ O Duchu Świętym i Jego Darach”.
 10. Z kalendarza liturgicznego:
  Środa, 31.05. – Święto Nawiedzenia N. M. Panny.
  Czwartek, 1.06. - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  Sobota, 3.06. - św. Karola Lwangi i męczenników.
 11. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny życzymy Bożego Błogosławieństwa.
 12. Dziękujemy rodzinom z Kulerzowa, część 1- Górna, za 550 złotych na sprzątanie kościoła. Dzisiaj, taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Kulerzowa część 2 - Dolna. W przyszłą niedzielę o taką ofiarę prosimy rodziny z Bukowa – Południowa strona Drogi.
607269
Dzisiaj: 50
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,245