1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XV Tydzień Biblijny. Zachęcamy, aby w tym tygodniu w naszych rodzinach przeczytać fragment z Ewangelii św. Marka. Na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z Klas III odnawiają w obecności swoich rodziców przyrzeczenia chrzcielne. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.30.

2. Księdzu wikariuszowi Wojciechowi z racji przeżywanych imienin, życzymy wiele łaski Bożej, zdrowia i opieki św. Wojciecha - otaczajmy solenizanta naszą modlitwą.

3. Pierwsza Komunia święta w naszej parafii będzie w niedziele 14 Maja, na Mszach o godz. 9.30, 11.00, 12.30. Rocznica Komunii dla dzieci z Kas IV będzie w niedzielę 21 Maja na Mszy o godz. 11.00. Z racji Komunii dzieci chrzest święty będzie 7 Maja na Mszy świętej o godz. 12.30.

4. Nowenna w intencji naszej parafialnej wspólnoty, przez wstawiennictwo św. Bartłomieja Apostoła, naszego patrona - w poniedziałek 24 kwietnia.

5. W piątek z naszej parafii wyjeżdża Pielgrzymka do Medjugorie. Pakowanie bagażu godz. 4.45 na parkingu przy kościele. Msza święta o godz. 5.00.

6. Planowa jest autokarowa Pielgrzymka parafialna do Częstochowy, Kalisza, Lichenia i Gniezna w sobotę i niedzielę z 10 na 11 Czerwca. Koszt 200 złotych. Chętnych zapraszamy do zapisywania się wpłacając po 100 złotych.

7. Pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki Bielsko – Żywieckiej będziemy gościć z 2 na 3 Maja. Prosimy naszych parafian do przyjęcia ich na nocleg do naszych domów.

8. Serdecznie zapraszamy młodzież i dzieci do udziału w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Papieskim, którego organizatorem jest OHP Małopolska. Temat: „Wolności nie można posiadać, wolność trzeba stale zdobywać” – św. Jan Paweł II. Praca: fotografia, plastyka. Więcej informacji na stronie internetowej: www.konkurs-papieski.com

9. W obecną niedzielę prosimy o ofiarę na sprzątanie kościoła i środki czystości rodziny z Chorowic – Wieś cz. 1 od p. Mrożków do p. Drożdżów. W przyszłą niedzielę, o taką ofiarę prosimy rodziny z Chorowic – Wieś cz. 2 od p. Ożogów koło drogi na Skawinę.

10. W tym tygodniu modlimy się do Boga przez wstawiennictwo:
Poniedziałek 24. 04. - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski św. Jerzego, męczennika.
Wtorek 25. 04. - Święto św. Marka, ewangelisty.
Piątek 28. 04. – Bł. Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki.
Sobota 29. Święto św. Katarzyny ze Sieny, doktora Kościoła i Patronki Europy.

11. Wszystkim przeżywającym swoje imieniny i urodziny, życzymy opieki ich świętych patronów. Składamy te życzenia panu organiście Markowi Litwie i naszemu nadzwyczajnemu szafarzowi Komunii świętej – Jerzemu Nowakowi. Niech ich patronowie wypraszają solenizantom wiele darów i łask.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088