1. Przeżywamy 3 Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy świętej o godz. 11.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Ofiara składana na tacę na tym nabożeństwie przeznaczona jest na kwiaty i wystrój ciemnicy i grobu Pana Jezusa. Dzisiaj, o godz. 12.30 - Msza święta z przyjęciem przez dzieci sakramentu chrztu świętego.
  2. W naszej parafii modlą się i dzielą świadectwem z pracy misyjnej - kapłan i wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa.  Po Mszy świętej będzie można  nabyć pamiątki  z krajów misyjnych         i złożyć ofiarę na remont szkoły w afrykańskiej Angoli. Dziękujemy za ich obecność     a parafianom za składane ofiary.
  3. W najbliższy czwartek 16.03. - Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji Kościoła, rodzin naszej parafii i dobre przeżycie świętych rekolekcji. W piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Na Mszy o godz. 17.30 będziemy się modlić za zmarłych wypominanych w naszym kościele i tych których pożegnaliśmy w ostatnim miesiącu. Zapraszamy rodziny tych zmarłych do modlitwy.
  4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w każdy piątek po Mszy świętej godz. 7.00, o godz. 17.00 - dla dzieci z rodzicami, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.15, oraz w niedzielę po sumie.
  5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii planujemy od 23 do 26 marca. Prosimy o modlitwę o dobre przeżycie tego świętego czasu. Foldery z programem rekolekcji, z informacjami o Świętach Wielkanocnych będzie można zabrać w przyszła niedzielę.
  6. Przy ołtarzu świętego Franciszka można zabrać na nasz stół Wielkanocnego Baranka. Z Caritas otrzymaliśmy Baranki po 8 złotych, kto wrzuci większą ofiarę będzie na potrzebujących. Bóg zapłać!.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 17.00, zapraszamy rodziców i dzieci z Klas III, na wspólna modlitwę przygotowującą do dobrego przyjęcia Pana Jezusa. W tym dniu zapraszamy parafian na godz. 15.00 na nasz cmentarz. Panu Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa będziemy powierzać budowę Kaplicy.
  8. Grupa Charytatywna z naszej parafii organizuje zbiórkę żywności w sklepach w Mogilanach i Bukowie dla potrzebujących. Możemy włączyć się w to dzieło wielkopostnej jałmużny. Te dary można przyśnić do kościoła przy ołtarzu św. Franciszka.
  9. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej. W świętym czasie Wielkiego Postu jest to szczególna okazja do pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej.
  10. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Żary i Bukowej za ofiarę 1330 zł. na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny z  Mogilan, z ul. Zakopiańskiej od dołu do nr 62 i ul. Rzemieślniczej. W przyszłą niedzielę, o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan z ul. Kwiatowej i ul. Zakopiańskiej do Rynku.
  11. W minionym tygodniu zmarła śp. Maria Kapela, z Mogilan - „ Dobry Jezu…”.
607269
Dzisiaj: 50
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,245