1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Dominca Laetare”, to znaczy „Cieszcie się”. W tradycji rzymskiej jest to "niedziela róż", dlatego w liturgii różowy kolor szat liturgicznych. Droga Krzyżowa dzisiaj o godz. 12.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Dzisiaj na cmentarzy o godz. 15.00 modlitwa o Błogosławieństwo Boże i opiekę św. Józefa w budowie Kaplicy. Na Mszy o godz. 17.00 będziemy modlić się z rodzinami  przygotowującymi się do pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej.
  2. Msze święte wieczorne od najbliższego poniedziałku  o godzinie 18.00.
  3. W poniedziałek 20.03. - będziemy przeżywać Uroczystość św. Józefa Oblubieńca.
  4. Nasza Grupa Charytatywna organizuje w sklepach zbiórkę żywności dla biednych i potrzebujących z naszej parafii. Możemy także przynosić żywność do kosza przy ołtarzu św. Franciszka. Przed Świętami w postaci paczki dostarczymy pomoc osobom samotnym i potrzebującym. Dziękujemy za uczestnictwo w pomocy.
  5. W tym tygodniu od Czwartku – 23 marca, rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które zakończymy w przyszłą niedzielę 26 marca. Szczegółowy plan rekolekcji i Triduum Paschalnego na folderach, które prosimy zabrać do domów oraz na stronie parafialnej. Pan Bóg, daje nam ten szczególny czas łaski i nawrócenia, znajdźmy czas na spotkanie z Jezusem i Jego Matką. Módlmy się codziennie o dary Ducha Świętego dla rekolekcjonisty Księdza Ryszarda Gacka, spowiedników oraz o obfite owoce łask Bożych dla całej parafii. Dla dorosłych Msze z nauką rekolekcyjną o godz. 6.30 i 18.00; dla dzieci spotkania przed południem; dla młodzieży ze szkół średnich, studiującej, pracującej o godz. 19.30. Apel Jasnogórski dla wszystkich w sobotę o godz. 20.30 /można przynieść świece /.
  6. W Bukowie – w Kaplicy rekolekcyjna nauka dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00, o godz. 16.30 Msza dla wszystkich. Spowiedź święta rekolekcyjna w sobotę 25 Marca. Składka w przyszłą niedzielę na cele rekolekcjonisty.
  7. Prosimy o pomoc chorym i starszym w dotarciu na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych w czwartek – 23.03. na godz. 11.30. Prosimy o zgłaszanie chorych pragnących przyjąć sakramenty święte przed świętami w domach. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie do ostatniego czwartku miesiąca. Chorych w domach odwiedzimy ich w I sobotę 1 Kwietnia od godziny 9.00.
  8. W sobotę 25 Marca – Uroczystość Zwiastowania PańskiegoDzień Świętości Życia. Na Mszy o godz. 6.30 i 18.00 przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego. Zachęcamy młodzież i dorosłych do tej pięknej modlitwy. W sobotę próba scholii dziecięcej o godzinie 10.30.
  9. Zachęcamy dzieci, młodzież i rodziny do wykonania pięknych tradycyjnych palm. W Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.00 wybierzemy najpiękniejsze palmy.
  10. Dziękujemy rodzinom Mogilan z ul. Zakopiańskiej od nr 128 do 62 i ul. Rzemieślniczej. z za ofiarę 410 złotych na sprzątanie naszego kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taka ofiarę mogą złożyć rodziny Mogilan, z ul. Zakopiańskiej od numeru 61 do Rynku i ul. Kwiatowej z W przyszłą niedzielę rodziny z Mogilan z Parkowego Wzgórza.
  11. W minionym tygodni zmarł śp. Józef Sroka, z Mogilan – „Dobry Jezu...”
615194
Dzisiaj: 228
Wczoraj: 137
Ten miesiąc: 5,917