1. Przeżywamy 7 Niedzielę Zwykłą. Rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Dzisiaj, na Msze świętą o godz. 17.00 zapraszamy rodziców dzieci z Klas III, po spotkanie katechetyczne. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.00 poświęcenie książeczek dla dzieci z klas III, które otrzymają jako pomoc w modlitwie. Modlimy się w intencji osób które ucierpiały w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę na pomoc tym osobom.

2.To już trzecia niedziela naszej wspólnej modlitwy, w ramach 40-Godzinnego Nabożeństwa. Prosimy o włączenie się wszystkich Parafian do tej modlitwy:
Kaplica w Bukowie 9.30 – 12.00.
8.30 - Konary 12.00 - Żary 13.00 - Za Górą, Celiny, Osiedlowa 14.00 - Uczniowie ze Szkół Podstawowych od Klasy I - VI
15.00 - Młodzież przygotowująca się do bierzmowania Klasy VII – VIII, Służba Liturgiczna 16.00 - Oaza, młodzież ze szkół średnich – pracująca, studiująca i pozostałe grupy modlitewne.

3. Kończy się tegoroczny Karnawał! W tym tygodniu 22 lutego - przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty i szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – to czas pokuty, postu, jałmużny i modlitwy. Ma służyć naszemu nawróceniu i przygotowaniu serc do owocnego przeżycia radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy we środę na Msze święte o godz. 6.30, 9.30. 15.30 i 17.30 oraz w Bukowie o 16.30. Ofiara złożona do puszek na tacę w środę przeznaczona jest dla potrzebujących pomocy z naszej parafii.

4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 - 60 rokiem życia.

5. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa - przeżywana w Piątek – rano po Msza świętej o koło o godz. 7.00, i po południu o godz. 17,00 dla dzieci i rodziców - o 17.30 Msza św., Dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.15 oraz w niedzielę po Mszy o godz. 11.00. W niedzielę zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, o godz. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. W tym roku Kazania pasyjne będzie głosił nasz rodak Ks. Profesor Stefan Koperek, który przeżywa 60 rocznice święceń kapłańskich.

6. Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy kaplicy na cmentarzu. Prosimy o modlitwę o błogosławieństwo Boże w tym dziele.

7. Zapraszamy na próbę scholii dziecięcej w sobotę o godz. 9.00.

8. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkanie- celebrację liturgiczną. Spotkanie odbędzie się w kościele w poniedziałek, 20 lutego o godz. 17:30 Kandydaci przynoszą indeksy

9. Serdecznie Bóg zapłać kierujemy do rodzin z Mogilan z ul. Mogilańskiej cz.2, ul. Wschodniej za ofiarę z rejonu 740 złotych. Dzisiaj prosimy o złożenie ofiary na sprzątanie - rodziny z Mogilan, ul. Rzymskiej cz.1, od nr 1 – 24 i ul. Ogrodowej . W przyszłą niedziele rodziny z Mogilan z ul. Rzymskiej cz. 2 i ul. Podgórskiej.

10. We właściwym przeżywaniu tego czasu mogą nam pomóc pisma katolickie wprowadzające nas w Okres Wielkiego Postu. Dzisiaj, przeczytamy o cudzie uratowanych osób z trzęsienia ziemi.

11. Po ostatnich wichurach na naszym cmentarzu wokół grobów jest wiele szkła. Bardzo prosimy o uporządkowanie. Pan grabarz porządkuje tylko główne alejki cmentarza.

 

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894