1. Przeżywamy 1 Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Po sumie - nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale - z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Kazania pasyjne w tym roku głosi nasz rodak - Ks. Profesor Stefan Koperek. Ofiara składana na tacę na 1, 3 i 6 nabożeństwie - przeznaczona jest na kwiaty i wystrój ciemnicy i grobu Pana Jezusa. Zapraszamy do licznego udziału i skorzystania z możliwości zyskania odpustu zupełnego za uczestnictwo w tych nabożeństwach. Na Mszy świętej o godz. 11.00, poświęcenie modlitewników dla dzieci z Klas III i modlitwa z rodzicami o dobre przygotowanie do przyjęcia Pana Jezusa.

2. Na ręce Rady duszpasterskiej w pierwszą niedzielę lutego zebraliśmy 10.680 złotych, na budowę Kaplicy na cmentarzu. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel. Dziękujemy za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto parafii. Trwają już prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy.

3. Dziękujemy wszystkim którzy złożyli ofiarę na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zebrana ofiara wyniosła 11 000 złotych i została przekazana do Caritasu. W Środę Popielcową, jako jałmużnę na potrzebujących pomocy - zebraliśmy 7 680 złotych. Zebrane środki zostały przekazane Grupie Charytatywnej w parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary, które świadczę o naszym dobrym i miłosiernym sercu.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątek po Mszy świętej porannej około godz. 7.00, o godz. 17.00 - dla dzieci z rodzicami, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.15, oraz w niedzielę po sumie. Pani katechetce Beacie Kopta, dziękujemy za dekorację postną.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w Mogilanach we czwartek od godz. 16.30, w Bukowie od godz. 16.30, Msza święta o 17.00. W piątek spowiedź od godz. 6.00 rano, od godz. 16.00 po południu. Adoracja Pana Jezusa w te dni od godz. 16.30. Różaniec prowadzony przez Róże różańcowe, w sobotę od godz. 16.30. Chorych z Panem Jezusem w ich domach odwiedzimy w najbliższą sobotę od godz. 9.00.

6. Za tydzień będziemy przeżywać pierwszą niedzielę miesiąca Marca. Po Mszy porannej zmiana Tajemnic Różańca.

7. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, która pomoże nam dobrze przezywać w rodzinach Wielki Post.

8. Dziękujemy rodzinom z Mogilany, z ul. Rzymskiej cz. 1, ul. Ogrodowej, za ofiarę 510 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan, z ul. Rzymskiej cz. 2 i ul Podgórskiej. W najbliższą niedzielę rodziny z Mogilan, z ul. Żary, ul. Dębowej.

9. W tym tygodniu wspominamy i modlimy się do Boga:
Sobota 4.03. – Święto św. Kazimierza, patrona naszej Archidiecezji.

10. W miniony tygodniu zmarli: śp. Beata Kucińska z Konar, śp. Marek Fąfrowicz, z Mogilan, pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.30 Różaniec, Msza o 15.00; śp. Andrzej Szostkiewicz, z Kulerzowa, pogrzeb we wtorek o godz. 13.30 Różaniec, o 14.00 Msza. „Dobry Jezu..."

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895