Przeżywamy 6 Niedzielą Zwykłą. Msza chrzcielna o godz. 12.30. W naszej parafialnej wspólnocie przeżywamy modlitwę w ramach 40-Godzinnego Nabożeństwa – Adoracji Pana Jezusa, wynagradzającej za grzechy i przygotowującą nas do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Prosimy o włączenie się wszystkich Parafian do tej modlitwy przebłagalnej. Do modlitwy zapraszamy dzisiaj:
8.30 – Chorowice
13.30 – Kulerzów i Włosań
14.00 - Od Agronom do Bloków i od Kościoła do Ośrodka Zdrowia
15.00 - Świecki Zakon Świętego Franciszka
16.00 - Zespół Mogilanie i ul. Rzymska
W ramach akcji „Serducha dla Malucha” wspieramy dzisiaj naszymi ofiarami przy kościele Fundacje „Bezcenni”, niosącą pomoc samotnym matkom.

W najbliższy czwartek Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, w intencji naszej parafii, rodzin i za wszystkie mamy oczekujące narodzin dziecka.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy porannej. Na Mszy o godz. 17.30 będziemy modlić się za zmarłych wypominanych w naszym koście i tych którzy odeszli do wieczności w ostatnim miesiącu - zapraszamy ich rodziny. Po Mszy wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych. Po modlitwie spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa na plebani, na które serdecznie zapraszamy.

We właściwym przeżywaniu tego czasu mogą nam pomóc pisma katolickie: „Gość niedzielny”, „Niedziela”. Obok gazet możemy zabrać ulotki, komu możemy ofiarować m.in. 1,5% od naszych podatków. Polecamy pomóc naszemu małemu chłopcu z Bukowa- Tadeuszowi Kamińskiemu.

Ks. Proboszcz podjął interwencję w Gminie i na Policji, aby istniała możliwość parkowania samochodów na ul. Św. Bartłomieja w niedzielę i święta, w czasie nabożeństw w kościele, bez karania naszych parafian mandatami. Przy parkowaniu musimy pamiętać o pozostawieniu przejazdu tą ulicą dla karetki pogotowia. Ze strony Gminy trwa etap uzgadniania takiego pozwolenia na parkowanie.

Serdecznie Bóg zapłać! kierujemy do parafian z Mogilan ul. Mogileńska cz. 1, ul. Stroma za ofiarę 950 złotych na sprzątanie naszej świątyni i środki czystości. Dzisiaj do troski o kościół w postaci ofiary, proszone są rodziny z Mogilan, ul. Mogilańskiej cz. 2, ul. Wschodnia. W przyszłą niedzielę, rodziny z Mogilan, ul. Rzymska cz. 1 do nr 24 i ul. Ogrodowa.

Adoracja w czasie nabożeństwa czterdziestogodzinnego w przyszłą niedzielę: 
Kaplica w Bukowie 9.30 – 12.00.

8.30- Konary
12.00 - Żary
13.00 - Za Górą, Celiny, Osiedlowa
14.00 - Uczniowie ze Szkół Podstawowych od Klasy I – VI
15.00 - Młodzież przygotowująca się do bierzmowania Klasy VII – VIII, Służba Liturgiczna
16.00 - Oaza, młodzież ze Szkół Średnich, pracująca, pozostałe grupy modlitewne

Kalendarz liturgiczny:
Wtorek 14. 02 - Święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy i św. Walentego, biskupa i męczennika.

W sobotę (18.02) spotkanie Kandydatów na ministrantów o godz. 11.00

Za tydzień w niedzielę Kapituła Franciszkańskiego Zakonu Świeckiego, a po Mszy Św. wieczornej spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św. Na polecenie naszego biskupa w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar przy kościele na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii.

Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny - życzymy Bożej łaski i opieki świętych. 
W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności ś.p. Zofia Koperek.- Dobry Jezu…

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088