1. Obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. Dziękujemy Panu Bogu za dar sakramentu chrztu na mocy którego staliśmy się Dziećmi Bożymi. Sakramentu chrztu świętego w naszej parafii - uroczyście udzielamy w czasie Mszy świętej w drugą niedzielę i w ostatnią sobotę miesiąca. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.30.

  2. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę na budowę Kaplicy na cmentarzu, rozpoczniemy ją na wiosnę. „Bóg zapłać!” za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto parafii.

  3. Dziękujemy Kolędnikom misyjnym ze Szkoły Podstawowej w Mogilanach i paniom: Beacie Kopta, Katarzynie Nenko, za troskę o misje święte, przez modlitwę w naszym kościele i uzbierane środki – 2135 złotych. Dziękujemy naszej scholii za piękny śpiew kolęd w przedstawieniu misyjnym.

  4. W najbliższą sobotę na adoracji Pana Jezusa i różańcu będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny.

  5. Trwają w naszej parafialnej rodzinie doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwane „Kolędą”. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, naszych rodzin z modlitwą i Bożym błogosławieństwem. Dziękujemy za życzliwość i gościnę w waszych domach. Prosimy, aby otworzyć bramkę jak nie ma domofonu, albo wyjść przed księdza. Nieraz trudno nam trafić do właściwego wejścia.

  6. W przyszłą niedzielę prosimy o ofiarę na sprzątanie naszego kościoła i środki czystości, rodziny z Mogilan z ul. Skawińskiej, Parkowej, Bloki pod Rynkiem.

  7. Zachęcamy do pogłębiania wiary i wiedzy z pism katolickich, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bardzo cenne artykuły o chrzcie świętym i jego darach i o zmarłym Papieżu Benedykcie XVI.

  8. Życzymy wszystkim błogosławieństwa i opieki Bożej w nowym tygodniu.

  9. W minionym tygodniu zmarli: śp. Ryszard Madeja z Bukowa; i śp. Franciszek Ożóg z Mogilan; śp. Genowefa Pietrzyk z Konar, jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.30 Różaniec, 15.00 Msza św.; śp. Jan Ożóg, z Chorowic, jego pogrzeb na cmentarzu Komunalnym w Skawinie we wtorek o godz. 10.30 Różaniec, o 11.00 Msza św.; śp. Grzegorz Klaś z Mogilan, jego pogrzeb w środę o godz. 14.00 Różaniec, o 14.30 Msza pogrzebowa. Dobry Jezu...”

 

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119