1. Przeżywamy pierwszą Niedzielę Stycznia - Świętej Bożej Rodzicielki. Po każdej mszy świętej adoracja Pana Jezusa i Jego Błogosławieństwo na nowy miesiąc i Rok 2023. Modlimy się o dar pokoju dla świata. Po Mszy porannej zmiana tajemnic Różańca modlitwa do Matki Bożej. Nieszpory o godz. 16.30.

 2. W Piątek 6 Stycznia - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli, którzy przybyli, aby złożyć Jezusowi pokłon i opowiedzieć innym o Jego Narodzeniu. Msze święte, jak w każdą niedzielę. Przed Mszą św. o godz. 9.30 będziemy szli wokół kościoła w Orszaku Trzech Króli z koronami na głowie. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do zrobienia i przyjścia w koronie. Na zakończenie tej Mszy dzieci z Koła misyjnego przedstawią nam scenę z Narodzenia Jezusa – Kolędników Misyjnych. Będzie można złożyć ofiarę na misje. Dziękujemy p. Beacie Kopta – katechetce, za przygotowanie dzieci. Na zakończenie każdej Mszy św. błogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Boga do naszego życia. Składka Trzech Króli przeznaczona jest na wspomożenie dzieła misyjnego Kościoła. W tym dniu z racji uroczystości nie ma postu.

 3. Najbliższa Niedziela 8 stycznia - to Święto Chrztu Pańskiego - którym kończymy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. W każdą drugą niedzielę miesiąca odprawiamy dodatkową Msza św. o godz. 12.30, z udzielaniem sakramentu chrztu świętego nowonarodzonym dzieciom. Spotkanie liturgiczne dla rodziców dzieci, które przyjmą chrzest w niedzielę – w najbliższy poniedziałek po Mszy wieczornej.

 4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek i piątek, sobota miesiąca. Adoracja Pana Jezusa w te dni o godz. 16.30 z danym nabożeństwem. Zapraszamy do spowiedzi dzieci, młodzież i dorosłych. Róże żywego różańca poprowadzą w sobotę modlitwę różańcową w intencji rodzin i naszej parafii. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w pierwszą sobotę Lutego.

 5. Cieszymy się z możliwości odwiedzenia rodzin naszej parafii z wizytą duszpasterską – kolędą. To szczególny czas wspólnej rodzinnej modlitwy, błogosławieństwa Bożego, rozmowy na temat wiary i naszej parafialnej wspólnoty. Jesteśmy wdzięczni za podwiezienie i gościnę waszych domach. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny. /program/.

 6. W liturgii kościoła przeżywamy:
  poniedziałek 2.01. -  św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, Bp i Dr Kościoła.
  wtorek         3.01. - wspomnienie Najświętszego Imienia Jezusa.
 1. Wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa na ten Nowy Rok 2023.

 2. W minionym tygodniu zmarły: śp. Marianna Słomka z Mogilan; śp. Marianna Budek, z Mogilan. „Dobry Jezu…”.

 

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116