1. Dziś w uroczysty sposób świętujemy tajemnicę przyjścia Boga na świat i tajemnicę Jego Wcielenia, które jest początkiem naszego zbawienia. Na Mszy Świętej o godz. 11,00 będziemy się modlić za małżonków przeżywających w tym roku kościelnym Jubileusze sakramentu małżeństwa: złote, srebrne. Nieszpory o godz. 16.30. Oktawa Uroczystości Bożego Narodzenia, będzie trwała przez cały tydzień. Zapraszamy do codziennego uczestnictwa we Mszy świętej.

2. W poniedziałek 27 grudnia - Święto Św. Szczepana, będzie dodatkowa Msza św. o godz. 12.30 z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. Starajmy się jak najgłębiej pochylić nad radosną tajemnicą narodzin Bożego Syna. Dlatego apelujemy, by nie spieszyć się z wyjściem z kościoła zaraz po błogosławieństwie. Zachęcamy wszystkich a zwłaszcza rodziców z małymi dziećmi do gromadzenia się przy szopce. Po Mszach poświęcenie owsa.

3. W sobotę 31 grudnia będziemy żegnać Stary Rok na Mszy o godz. 17.30 połączonej z Nieszporami i Nabożeństwem wynagradzającym – serdecznie zapraszamy do tej modlitwy.

4. W najbliższą Niedzielę 1 Stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, którą rozpoczniemy Nowy Rok. Zmiana tajemnic różańca po Mszy o godz. 7.30. Ofiarę na budowę Kaplicy na cmentarzu będzie można złożyć 8 stycznia. Z racji zimy trudno jest wpisywać ofiary do zeszytu, dlatego osoby zbierające z Rady duszpasterskiej proszą o włożenie ofiary do koperty, albo zwykłej kartki z podpisem.

5. Po Świętach 27.12. od wtorku rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie i Błogosławienie rodzin w parafii. Po dwóch latach pandemii, pragniemy z Wami się spotkać w waszych domach, aby się wspólnie pomodlić, porozmawiać na temat wiary i naszej parafialnej wspólnoty. Będziemy wdzięczni za podwiezienie i gościnę w waszych domach. Gdyby komuś termin wyznaczony nie odpowiadał będzie można umówić się z kapłanem na wizytę. Harmonogram całej kolędy jest przygotowany i wywieszony na tablicach ogłoszeń, także na stronie internetowej parafii. Tych, którzy w niedzielę nie wzięli prosimy o pobranie życzeń do parafian z harmonogramem kolędy na stoliku z prasą katolicką.

6. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej tak pięknie opisującej Narodzenie Jezusa. Gość niedzielny jest podwójny w cenie 15 złotych.

7. W tym tygodniu modlimy się do Boga przez wstawiennictwo:
Wtorek 27.12. – św. Jana Apostoła, Ewangelisty – błogosławienie wina.
Środa 28.12. - św. Młodzianków męczenników – Dzieci z Betlejem.
Czwartek 29.12. - św. Tomasza Beketa, bp, męczennika.
Sobota 31.12. - św. Sylwestra, papieża.
Wszystkim przezywający imieniny życzymy opieki świętych patronów.

8. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Krakowskiej, sportowej, Nowej za ofiarę 240 złotych. Dziękujemy państwu kościelnym za sprzątanie kościoła i wszystkim dzieciom, młodzieży i dorosłym za piękne ubranie szopek i udekorowanie kościoła.

606116
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,092