1.Obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszego Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za dar naszej świątyni, jej fundatorów, budowniczych, tych którzy przez wieki tu się modlili. Dziękczynieniem obejmujemy naszych parafian którzy dzisiaj troszczą się o nasz kościół, przez modlitwę i składane ofiary w każdą niedzielę. Na Mszy świętej godz. 11.00 uroczyste „ Te Deum.”. Dzisiaj Różaniec misyjny o godz. 16.30, Msza święta o 17.00. Msza święta w Kaplicy w Chorowicach o godz. 10.00.

2. W najbliższy poniedziałek zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, Msza święta o 18.00.

3. We wtorek 1.11. - Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę z jedną dodatkową Mszą św. o godz. 14.00 na cmentarzu - za wszystkich zmarłych. Po Mszy św. procesja, w czasie której będziemy się modlić przy czterech stacjach, odczytując imiona zmarłych polecając ich Miłosierdziu. O godz. 18.00 na cmentarzu modlitwa różańcowa prowadzona przez młodzież.

4. W środę 2. 11. – Dzień Zaduszny - Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uroczyste Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00 – z procesja wokół kościoła. Po południu o godz., 15.30 i 17.30; przed i w czasie Mszy św. będziemy wypominać zmarłych i modlić się o ich wybawienie z czyśćca. Przez naszą obecność na Mszy św. ofiarujmy im dar modlitwy całego Kościoła połączonej z wypominkami, /na które przyjmujemy w zakrystii/.

5. Od środy do czasu wiosny - Msza św. wieczorna w naszym kościele o godz. 17.30. Adoracja codzienna od godz. 17.00. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, Adoracja Pana Jezusa w te dni od godz. 17.00. Zapraszamy do spowiedzi świętej od godz. 6.00 rano i godz. 16.00. Różaniec za zmarłych w sobotę prowadzą Róże różańcowe, Msza św. o godz. 17.30. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w I sobotę od godz. 9.00. W Kaplicy w Bukowie Msza św. w Czwartek o godz. 17.00, spowiedź od 16.30.

6. Od wtorku do dnia 8 listopada można uzyskać Odpust Zupełny za zmarłych. Oprócz zwykłych warunków, należy nawiedzić Kościół, cmentarz i modlić się za zmarłych. Przez ten czas ośmiu dni i cały listopad - codziennie 15 minut przed Mszą św. modlitwa z wypominkami i dziesiątek różańca za zmarłych. Do 8 listopada po Mszy wieczornej modlitwa różańcowa na cmentarzu - na którą serdecznie zapraszamy.

7. Dziękujemy za składane ofiary na budowę Kaplicy na cmentarzu w kościele i wpłacane na konto. W pierwszą niedzielę października zebraliśmy 10 420 złotych. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel.

8. Dziękujemy wszystkim grupom, za prowadzenie rozważań różańcowych w miesiącu październiku, modlącym się dzieciom, młodzieży i dorosłym. Niech Matka Boża wyprosi wszystkim potrzebne łaski. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o 7.30.

9. Polecamy prasę katolicką – artykuły o dążeniu do świetności. Wychodząc z kościoła u lektorów i ministrantów możemy zabrać Kalendarz na Rok 2023, ze zdjęciami i historią naszego kościoła. Cena druku 5 złotych. Kto złoży większą ofiarę, będzie przeznaczona na naszą świątynię.

10. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w: Piątek 04. 11. - św. Karola Boromeuszka, biskupa.

11. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z części Pdstyr ul. Zakopiańska, Kolorowa, za ofiarę 770 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taka ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan część Podstyr ul. Jaśminowa i Widokowa. W przyszłą niedzielę o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan – Łobzów część 1.

 

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088