1. Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Zachęcamy do jeszcze większego zaangażowania w sprawy misyjne przez modlitwę i zainteresowanie misjami. „Bóg zapłać!” za ofiarę składaną dzisiaj na tacę na Dzieła Misyjne Kościoła. Różaniec w intencji Misji o godz. 16.30.

2. Na Mszy świętej o godz. 11.00, przeżywamy 110 – tą rocznicę od założenia naszego Chóru Mogilanum. Dziękujemy Panu Bogu, za ubogacenie naszej parafii przez piękno śpiewu w ciągu lat jego istnienia. Życzymy całemu Chórowi i Panu Markowi - organiście opieki świętej Cecylii. Zachęcamy do dołączenia do Chóru.

3. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z Klas VIII, będzie w najbliższy czwartek, o po Mszy wieczornej o godz. 18.45 w kościele. Prosimy o obecność przynajmniej jednego z rodziców, aby pomogli swoim dzieciom w przygotowaniu do tego ważnego sakramentu.

4. W najbliższą Sobotę - Nowenna przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła. Zapraszamy zwłaszcza tych którzy noszą szkaplerz św. Michała.

5. Ks. Rafał, zaprasza w sobotę o godz. 11.00 do sali na plebanii chłopców ze Szkoły Podstawowej, którzy chcą być ministrantami.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość - Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Na Sumie o godz. 11.00 odśpiewamy dziękczynne – „Ciebie Boga Wysławiamy”. Przypominamy o zmianie czasu. Msze św. w przyszłą niedzielę według zmienionego czasu. W przyszłą niedzielę w Kaplicy w Chorowicach - Msza święta w intencji zmarłych o godz. 10.00.

7. Przygotowujemy się duchowo i organizacyjnie do Uroczystości Wszystkich Świętych. Tym najpiękniejszym darem ofiarowanym naszym bliskim zmarłym jest nasza modlitwa, czyste serce, przyjęta Komunia święta, odpust zupełny. Zapraszamy do spowiedzi świętej codziennie od godz. 6.00 – 6.30 i od 17.00 - 18.00. Po Mszach św. w zakrystii i w kancelarii można polecać zmarłych w wypominkach rocznych i jednorazowych. Za zmarłych modlimy się w każdą niedzielę, w 3 piątek miesiąca i cały listopad. Kartki na wypominki na stoliku obok chrzcielnicy. Porządkując groby pamiętajmy o właściwej segregacji śmieci i odpadów. Prosimy, aby część odpadów zabrać - do pojemników przy domu.

8. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej tak pięknie opisującej misyjność Kościoła.

9. Z kalendarza Liturgicznego w: Piątek 28. 10. – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

10. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Myślenickiej, Leszczynowej, Cegielnianej, Leśnej, Górskiej, Świątnickiej - numery nieparzyste za ofiarę 1110 złotych, na sprzątanie kościoła. Dzisiaj taka ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan – część Podstyr, ul. Zakopiańska, Kolorowa. W przyszłą niedzielę rodziny z Mogilan – część Podstyr, ul. Jaśminowa i Widokowa.

11. W tym tygodniu zmarli: śp. Hieronima Gawęda, śp. Anna Tylek, śp. Wiktor Gąsior - „Dobry Jezu…”

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116