1. Przeżywamy 32 Niedzielę Zwykłą. Po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z modlitwą za zmarłych i błogosławieństwem na nowy miesiąc. Po Mszy porannej zamiana Tajemnic Różańca. Zapraszamy dzisiaj na Różaniec za zmarłych o godz. 16.30. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 - dodatkowa Msza święta z przyjęciem przez dzieci chrztu świętego. Możemy złożyć ofiarę na budowę Kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać!.

2. Msze święte w dni powszednie o godz. 17.30. Od godz. 17.00 - Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zakończona modlitwą za naszych bliskich zmarłych w wypominkach.

3. W Piątek 11 Listopada - przeżywamy Święto Niepodległości Polski. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.30 w intencjach naszej Ojczyzny. Różaniec w intencji Ojczyzny o 17.00. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy tablicy poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. W tym dniu patronuje Kościołowi - św. Marcin Święty, który jest patronem naszego rodaka księdza Marcina, z tej okazji życzymy solenizantowi wiele Bożych łask i opieki świętego Marcina.

4. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać w Kościele VI Dzień Ubogich. Wspieramy modlitwą i ofiarą do puszek ludzi najbardziej potrzebujących pomocy. Prosimy o zgłaszanie na parafię osób starszych, samotnych, którzy potrzebują pomocy charytatywnej.

5. W najbliższą sobotę 12. 11. - planujemy autokarową Pielgrzymkę do Szczepanowa, do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny - w Zabawie i Matki Bożej w Tuchowie. Prosimy o zapisywanie się dzisiaj w zakrystii. Wyjazd w sobotę z Rynku o godz. 7.00. - o ile będą chętni.

6. Dziękujemy osobom, które 1 Listopada prowadziły kwestę na naszym cmentarzu. W czasie kwesty zebrano 5170 złotych na utrzymanie cmentarza.

7. Polecamy pisma katolickie, Niedziela, Gość Niedzielny, „ O Niepodległości naszej Ojczyzny”. Wychodząc z kościoła u ministrantów można zabrać do naszych domów Kalendarz na Rok 2023, z historią i informacjami z naszej parafii. Ofiary składane na pokrycie druku kalendarza. Bóg zapłać!.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Środa 09. 11. - święto Poświęcenia Bazyliki na Lateranie.
Czwartek 10.11. - św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.
Sobota 12.11. - św. Jozafata, biskupa, męczennika.

9. Wszystkim przezywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów.

10. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – Podstyr. z ul. Jaśminowej i Widokowej, za ofiarę 360 złotych na sprzątanie kościoła. Dzisiaj taka ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan – Łobzów cz. 1. W przyszłą niedzielę Mogilany – Łobzów cz.2.

11. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Franciszek Gąsior, z Mogilan. – „Dobry Jezu…”

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088