1. Pan Jezus gromadzi nas w 29 Niedzielę Zwykłą. Przeżywamy XXII Dzień Papieski i 44 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Papieża. Dziękujemy Panu Bogu za dar tego wielkiego Polaka. Do dziękczynienia pragniemy dołączyć ofiarę na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - wspierając młodzież z biednych rodzin. Dziękujemy za składane ofiary przy wyjściu z koscioła. Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

2. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o godz. 16.30, w tygodniu o godz. 17.30. Zapraszamy do licznego uczestnictwa i prowadzenia rozważań przez następne grupy modlitewne. / prowadzący /.

3. W ubiegłą niedzielę w kościele parafialnym, w Kaplicy w Bukowie, w Kaplicy Ojców Bonifratrów w Konarach, w Mszach świętych uczestniczyło 2077 osób – to 1/3 naszych parafian. Do Komunii świętej przystąpiło 825 osób. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczą w każdą niedzielę we Mszy świętej i swoimi ofiarami utrzymują naszą świątynię. Modlimy się i zapraszamy, aby pozostałe 2/3 naszych parafian włączyło się w życie naszej rodziny parafialnej.

4. W najbliższy piątek będziemy modlić się Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Msza święta w intencji zmarłych wypominanych i zmarłych których pożegnaliśmy w ostatnim miesiącu o godz. 18.00, po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy rodziny zmarłych. Po Mszy wieczorniej spotkanie dla Wspólnoty św. Józefa.

5. W następną niedzielę 23 października o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji naszego chóru parafialnego MOGILANUM, który w tym roku obchodzi 110-tą rocznicę powstania. Zapraszamy serdecznie wszystkich aktualnych i byłych chórzystów na uroczystą, jubileuszową Mszę świętą. Wszystkie informacje znajdują się na plakacie w gablocie, a wydany z tej okazji folder o chórze można zabrać ze stojaków przy gazetach. Zachęcamy nowe osoby do wstąpienia do wspólnoty chóru.

6. Zapraszamy chłopców od klasy I Szkoły Podstawowej, którzy chcą być ministrantami na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w sali na plebanii.

7. Przygotowujemy się duchowo i organizacyjnie do Uroczystości Wszystkich Świętych. Do troski o groby, do zaniesionych kwiatów, zapalonych zniczy pragniemy dodać cenny dar naszej modlitwy. Po Mszach św. i w kancelarii można polecać zmarłych w wypominkach. Za zmarłych modlimy się w każdą niedzielę, w 3 piątek miesiąca i cały listopad. Kartki na wypominki można zabrać ze stolika obok chrzcielnicy. Prosimy o wyraźne napisanie imion i nazwisk zmarłych, podając przed którą Mszą chcemy się za nich modlić, zaznaczając które są wypominki roczne i jednorazowe. Porządkując groby pamiętajmy o właściwej segregacji śmieci. Prosimy, aby część odpadów zabrać - do pojemników przy domu. Przypominamy o opłacie za miejsce na cmentarzu po 20 latach. Na miejscu nie opłaconych grobów będą tworzone nowe groby.

8. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, aby pogłębiać naszą wiarę.

9. Z kalendarza Liturgicznego w:

Poniedziałek 17.10 - św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i męczennika.
Wtorek 18.10.- święto św. Łukasza i ewangelisty, patrona Służby Zdrowia –
będziemy modlić się w tej intencji na Różańcu o godz. 17.30.
Czwartek 20. 10. - Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, patrona naszej
Archidiecezji, Miasta Krakowa.
Sobota 22. 10. - św. Jana Pawła II – Odpust w Bukowie o godz. 18.00 Msza święta o 17.30 – Różaniec.
Wszystkim życzymy opieki świętych patronów.

10. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Krótkiej, Markoszów, Świątnickiej numery parzyste do Wiaduktu za ofiarę 630 złotych na sprzątanie kościoła. Dzisiaj taka ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan z ul. Myślenickiej od p. Zapotocznych, Leszczynowej, Cegielnianej, Leśnej, górskiej, Świątnickiej numery nieparzyste. W przyszła niedzielę o taka ofiarę prosimy rodziny z Mogilan część: Podstyr, Zakopiańska, Kolorowa.

 

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088