1. Przeżywamy 32 Niedzielę Zwykłą. Po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z modlitwą za zmarłych i Błogosławieństwem na nowy miesiąc. Zapraszamy dzisiaj na Różaniec za zmarłych o godz. 16.30. Dzisiaj modlimy się za Kościół Prześladowany – naszych braci i siostry cierpiących za wiarę. Z ofiar składanych na tacę przeznaczymy część na pomoc prześladowanym. Dzisiaj o godz. 12.30 dodatkowa Msza święta z przyjęciem przez dzieci chrztu świętego. Transmisja Mszy świętej z naszego kościoła będzie w niedzielę o godz. 9.30, 11.00 i w tygodniu o 17.30. Bardzo gorąco dziękujemy za Waszą modlitwę w czasie choroby księży.

2. W związku z zaostrzeniem przepisów sanitarnych związanych z epidemią, w naszym kościele może uczestniczyć w Liturgii 50 osób. Prośmy o przestrzeganie przepisów sanitarnych i zachowanie odstępu siadając w ławkach.

3. 11 Listopada, w środę - przeżywamy Święto Niepodległości Polski. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.30 w intencjach Ojczyzny. Wcześniej godz. 17.00 Różaniec w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy tablicy poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

4. W środę patronuje Kościołowi - św. Marcin, biskup. Święty Marcin jest patronem naszego rodaka księdza Marcina, z tej okazji życzymy solenizantowi wiele Bożych łask i opieki świętego Marcina.

5. Msze święte w dni powszednie o godz. 17.30. Od godz. 17.00 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zakończona modlitwą za naszych bliskich zmarłych w wypominkach.

6. W tym miesiącu nie ma spotkań do bierzmowania dla klasy VII i VIII. Prośmy o modlitwę w rodzinach.

7. Za tydzień będziemy przeżywać w Kościele IV Dzień Ubogich. Wspieramy modlitwą i ofiarą do puszek ludzi najbardziej potrzebujących pomocy. Prosimy o zgłaszanie na parafię osób starszych, samotnych, którzy potrzebują pomocy charytatywnej.

8. Polecamy pisma katolickie, Niedziela, Gość Niedzielny , artykuły: „O świętości życia każdego człowieka”, „ O Niepodległości naszej Ojczyzny”.

9. Panu kościelnemu z żona dziękujemy za sprzątanie kościoła.

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Poniedziałek 09. 11. - święto Poświęcenia Bazyliki na Lateranie
Wtorek 10.11. - św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła
Czwartek 12.11. - św. Jozafata, biskupa, męczennika
Piątek 13.11. - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna – pierwszych
męczenników Polski

11. Odeszli do wieczności: śp. Anna Wawrzynek z Mogilan, śp. Stanisław Kawalec z Krakowa; śp. Irena Budek z Chorowic, mama Księży Zdzisława i Kazimierza Budków - jej pogrzeb we wtorek o godz. 14.00, śp. Maria Samochwałowa z Krakowa – pogrzeb w czwartek o godz. 14.30; śp. Jadwiga Zalewska z Krakowa – pogrzeb w piątek o godz. 13.30; śp. Józef Milan – tata księdza proboszcza. Prośmy dla nich o dar nieba – „Dobry Jezu…”

607135
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,111