1. Przeżywamy 33 Niedzielę Zwykłą. W Kościele obchodzimy - „IV Światowy Dzień Ubogich”. Modlimy się w tym trudnym czasie epidemii w intencji chorych, samotnych, biednych, tych którzy utracili pracę. Wychodząc z kościoła do puszek możemy złożyć ofiarę na biednych. Dziękujemy Grupie Charytatywnej, za ich działalność w naszej parafii - zapraszamy do tej grupy osoby chętne. Prośmy o zgłaszanie w parafii osób samotnych i potrzebujących pomocy. Dzisiaj na godz. 16.30 zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych. Wspomnienie św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła.

2. W listopadzie w naszych modlitwach szczególnie pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy codziennie o godz. 17.00 na Adorację Pana Jezusa, zakończoną modlitwą za zmarłych. W soboty listopada o godz. 17.00 na Nabożeństwo różańcowe z wypominkami. W każdą niedziele 15 min przed Mszami na wypominki i modlitwy za duszami w czyśćcu cierpiącymi.

3. 16 Listopada - w poniedziałek po Mszach świętych Nowenna przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II w intencji naszych rodzin, o ustanie epidemii, o przetrwanie tego trudnego czasu dla Kościoła i świata.

4. W najbliższy trzeci piątek miesiąca Nowenna do Miłosierdzia Bożego po porannej Mszy świętej. Na zakończenie adoracji o godz. 17.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z naszych rodzin, tych których pożegnaliśmy w ostatnim miesiącu. Msza święta o godz. 17.30 za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

5. W przyszłą niedzielę ostatnią Roku Liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszach św. będziemy się powierzać Jezusowi Królowi naszych serc. Po Mszach świętych Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Prosimy, aby zabrać do naszych domów pisma katolickie w pogłębianiu naszej wiary. Zanieśmy je szczególnie tym którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy świętej w kościele. Artykuły „o modlitwie za zmarłych” „ O pomocy potrzebującym”. Na miesięczniki: Msza święta i Różaniec prosimy zapisywać się w zakrystii.

7. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii Kościoła w:
Wtorek 17. 11. - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
Środa 18. 11. - bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
Czwartek 19.11. - bł. Salomei, zakonnicy.
Piątek 20.11. - św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika
Sobota 21.11 - Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

8. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu imieniny życzymy opieki świętych patronów.

 

606921
Dzisiaj: 7
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,897