1. Przeżywamy pierwszą Niedzielę miesiąca Listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Przez wstawiennictwo Świętych, którzy cieszą się chwałą nieba, prosimy o świętość dla całego Kościoła i dla nas. Z racji ograniczeń spowodowanych epidemią - Róże żywego różańca prosimy, o modlitwę w domu w gronie rodziny. Nie będzie dzisiaj Mszy świętej na cmentarzu, ale Msza św. godz.. 14.00 będzie sprawowana w naszym parafialnym kościele. Zapraszamy dzisiaj na różaniec za zmarłych – o godz. 16.30. Wszystkich prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych w naszym kościele w czasie nabożeństw.
Od 31 10. do 2. 11. na polecenie Rządu zostały zamknięte cmentarze w całej Polsce.
W środę 04. 11. - wspomnienie św. Karola Boromeusza. Księdzu wikariuszowi Karolowi z okazji imienin, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patrona.

2. Dziękujemy wszystkim księżom za ich duszpasterską pracę w naszej parafii w czasie naszej choroby. A wszystkim dziękujemy za modlitwę.

3. 2 Listopada w poniedziałek – Dzień Zaduszny. Naszą modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych. Msze święte za zmarłych w naszym kościele parafialnym o godz. 6.30. 8.00, 9.00, 15.30. 17.30. Od 1 do 8 Listopada - zachęcamy do modlitwy w naszych rodzinach w ramach akcji świeckich i całego Kościoła – „ W Różańcu do Nieba”.

4. Msze święte w dni powszednie o godz. 17.30. Od godz. 17.15 modlimy się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Zapraszamy do modlitwy różańcowej za zmarłych w naszych rodzinach. Odpust za zamarłych można uzyskać od 1 do 30 Listopada. Warunki to: stan łaski uświęcającej, uczestnictwo w modlitwie w kościele, na cmentarzu, albo z racji pandemii w domu, modlitwa w intencji Ojca świętego, Kościoła. Ten odpust może być ofiarowany za zmarłych.

5. W tym tygodniu będziemy przezywać I czwartek, piątek, sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi świętej w te dni od godz. 6.00 rano i popołudniu od 16.30. Adoracja Pana Jezusa od godz. 16.30 zakończona nabożeństwem przypisanym na dany dzień. W piątek w czasie nabożeństwa wynagradzającego, przeprosimy Pana Jezusa za świętokradczy znak namalowany na naszym kościele. Będziemy prosić Miłosierdzie Boże, o łaskę nawrócenia dla tych którzy ten bluźnierczy znak namalowali na naszej świątyni. W najbliższą sobotę z racji choroby księży nie odwiedzimy chorych z Panem Jezusem w ich domach.
W tym tygodniu nie będzie w czwartek spowiedzi i Mszy świętej w Kaplicy w Bukowie.

6. W Listopadzie, szczególnie pamiętajmy o zmarłych. Zapraszamy w soboty o godz. 17.00 na Nabożeństwo różańcowe z wypominkami i w niedzielę ok. 10 min przed Mszami na wypominki i modlitwy za dusze zmarłych o które prosiliście. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze dać na wypominki, to może to uczynić dziś lub w najbliższym czasie. Bóg zapłać! za złożone ofiary z okazji modlitwy za zmarłych. W każdy 3 piątek miesiąca, przez cały rok wieczorem będzie Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

7. Polecamy pisma katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny – „O naszej drodze do świętości”.

8. Zmarli: śp. Stanisława Tylek, z Mogilan, śp. Wiktor Surówka, z Mogilan, śp. Józef Prorok, z Konar, śp. Krystyna Bularz, z Kulerzowa – „Dobry Jezu…”

 

608156
Dzisiaj: 101
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,132