1. Obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszego Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za dar naszej świątyni, jej fundatorów, budowniczych, tych którzy przez wieki tu się modlili i za nas troszczących się dzisiaj o świątynie przez modlitwę i składane ofiary. Na Mszy św. o godz. 11.00 uroczyste „ Te Deum.”. Różaniec dzisiaj o godz. 16.30 o 17.00 Msza święta. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu godz. 17.30. Msza święta z naszego kościoła jest transmitowana o w niedzielę o godz. 9.30 w tygodniu o 18.00. Według przepisów sanitarnych w naszym kościele nie może przebywać więcej niż 100 osób.

2. W duchu odpowiedzialności za Was - Parafian informujemy, że Ksiądz Robert i Ksiądz Karol od wtorku przebywali w odosobnieniu i nie angażowali się w prace duszpasterską. Wczoraj otrzymali wynik pozytywny testu na obecność koronawirusa. Księża wikariusze będą przebywać w izolacji przez najbliższe 10 dni. Ksiądz Proboszcz czuje się zdrowo, ale w związku z zaistniałą sytuacją poddaje się kwarantannie. W tym czasie pomagać nam będzie Ksiądz Marcin Szegda oraz księża przyjeżdżający z poza parafii. Już teraz dziękujemy im za wszelką pomoc. Msze święte będą odprawiane w kościele w dni powszednie o 6.30 i 18.00, w niedziele jak zwykle. Pierwsza zamówiona intencja Mszy na dany dzień i godzinę będzie odprawiana w kościele a pozostałe przez księży na plebanii. Kancelaria parafialna będzie zamknięta do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny 122701015. Wszystkie spotkania grup parafialnych zostają zawieszone do odwołania. Możliwość spowiedzi świętej w tym tygodniu tylko po południu od godz. 17.00. Prosimy o modlitwę w intencji naszej parafii.

3. W przyszła niedzielę 1.11. - Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Miesiąca Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę z jedną dodatkową Mszą św. o godz.14.00 odprawianą nie na cmentarzu ale w kościele - za wszystkich zmarłych.

4. W Poniedziałek 2. 11. – Dzień Zaduszny - Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uroczyste Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00 – z procesja wokół kościoła. Po południu o godz., 16.30 i 17.30; przed i w czasie Mszy św. będziemy wypominać zmarłych i modlić się o ich wybawienie z czyśćca. Przez naszą obecność na Mszy św. ofiarujmy im dar modlitwy całego Kościoła połączonej z wypominkami, / można je złożyć w zakrystii/.

5. Od 1 do 30 listopada - można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Oprócz zwykłych warunków, należy nawiedzić Kościół, cmentarz i modlić się za zmarłych. Przez cały listopad - codziennie 15 minut przed Mszą św. modlitwa z wypominkami i dziesiątek różańca za zmarłych.

6. Dziękujemy za składane ofiary na budowę Kaplicy na cmentarzu w kościele i wpłacane na konto. W pierwszą niedzielę października zebraliśmy 10 430 złotych. W przyszła niedzielę z racji epidemii nie będzie zbiórki na ten cel.

7. Dziękujemy jednej osobie za sprzątanie kościoła z Mogilan – Łobzów cz. I, złożoną ofiarę 100 złotych z rejonu. Na czas epidemii i ograniczeń wstrzymujemy sprzątanie z następnych rejonów.

8. Polecamy prasę katolicką – artykuły o dążeniu do świetności i modlitwie za zmarłych.

9. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
Środa 28.10. – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

10. W minionym tygodniu zmarli: śp. Józefa Surówka i śp. Jan Krawczyk z Mogilan. Dobry Jezu...

607267
Dzisiaj: 48
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,243