1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca września. Po każdej Mszy świętej adoracja Pana Jezusa i Jego błogosławieństwo na nowy miesiąc. Zmiana tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30. Nieszpory o godz. 16.30. Dzisiaj na godzinę 18.00 zapraszamy na modlitwę różańcową przy kapliczce św. Rozalii, na granicy Mogilan i Kulerzowa. Z powodu trwającej epidemii, prosimy o uczestnictwo w nabożeństwach zakładając ochronne maseczki. Przy Komunii świętej, najpierw przyjmują Pana Jezusa osoby na rękę, dopiero później podchodzą przyjmujący do ust.

2. Dziękujemy rodzinom, które na ręce Rady duszpasterskiej składają dzisiaj ofiary na budowę Kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać!, tym którzy składają ofiary przez wpłatę na konto parafii. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was wszystkich na Nowennie.

3. Msze święte w dni powszednie od poniedziałku o godz. 6. 30 i 18.00. O 17.30 – Adoracja.

4. W każdą środę modlimy się Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 6.30 i o 18.00. Mamy tak wiele różnych intencji podziękowań i próśb przynieśmy je do Matki Bożej.

5. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza świętą o godz. 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. Przypomniany, że w naszej parafii uroczystego chrztu świętego udzielamy w 2 niedziela i 4 soboty miesiąca. W sytuacjach wyjątkowych w innym terminie poza Mszą święta. Liturgiczne przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek przed chrztem po Mszy o godz. 18.30.

6. XXVIII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie w przyszłą niedzielę. Rodziny z naszej parafii zachęcamy do indywidualnego uczestnictwa własnym samochodem. Nabożeństwo Fatimskie w niedziele za tydzień. Różaniec o godz. 16.30, Msza święta z kazaniem a po niej procesja wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej – zapraszamy.

7. Składamy serdeczne podziękowanie dla rodzin Mogilany – cz. Skrzyszów i Działy, za sprzątanie kościoła i ofiarę z rejonu 520 złotych. Nowożeńcom dziękujemy za piękne kwiaty. Do troski o kościół w tym tygodniu prosimy rodziny z Mogilan, ul. Zagórskiej i Myślenickiej.

8. Dzięki ofiarności wszystkich Was – Parafian uczestniczących we Mszach świętych, udało się założyć 4 nowe okna dębowe do dwóch zakrystii. Dziękuję naszym parafianom Marianowi, Pawłowi Sonikom z synami, za uzupełnia tynku i pomalowanie wokół okien Trwają prace renowacyjne przy kaplicy w Chorowicach. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary. Na cmentarzu został zamontowany podajnik na wkłady do zniczy przez Firmę Airbus, która zatrudnia osoby głuchonieme. Korzystanie z tego podajnika to pomoc takim osobom.

9. W liturgii wspominamy:
Wtorek 08. 09. - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej – po
Mszach świętych poświecenie ziarna do siewu.
Środa 09. 09. - bł. Anieli Salawy, pochodzącej z Sieprawia – Odpust.
Sobota 12. 09. - Najświętszego Imienia Maryi.
Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088