1. Przeżywamy 24 Niedzielę Zwykłą. Łączymy się duchowo z sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie trwa 28 Pielgrzymka Rodzin naszej archidiecezji. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem naszego arcybiskupa o godzinie 11:30.

2. Dzisiaj popołudniu zapraszamy na nabożeństwo fatimskie:
• 16:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec,
• 17:00 Msza Święta,
• po Mszy procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej

3. Tak jak słyszeliśmy w liście pasterskim od tej niedzieli przeżywamy X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujemy więzi” W ciągu tygodnia modlitwą otaczamy szczególnie dzieci, młodzież, wychowawców, katechetów i rodziców.

4. W poniedziałek przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o 6:30 i 18:00. O godzinie 17:30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

5. W środę rano odmówimy po Mszy Nowennę do Św. Jana Pawła II, wieczorem Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.

6. W piątek przypada Święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 - dzieci i młodzież z wszystkich klas, ze szkół średnich i studiującą.
• Na tej Mszy rozpoczniemy kolejny rok formacyjny naszych grup parafialnych – oazy, scholii, służby liturgicznej.
• Rozpoczniemy również spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy klasy 7 i 8 po Mszy rozdamy deklaracje i indeksy.
• Rozpoczniemy przygotowywania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej – zapraszamy uczniów klas 3 i ich rodziców. Po Mszy krótkie spotkanie i wręczenie deklaracji.

7. W piątek nowenna do Bożego Miłosierdzia – rano po Mszy oraz wieczorem przed Mszą Świętą na zakończenie adoracji. Wieczorem Msza Święta w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele i zmarłych w ostatniego miesiąca. W tym tygodniu przypada rocznica śmierci byłych proboszczów: śp. Ks. Józefa Żurawika – (41 rocz.) i Ks. Tadeusza Hańderka (10 rocz.) – pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

8. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Zagórskiej i Myślenickiej za posprzątanie kościoła oraz ofiarę 440 zł. Na sobotę do troski o kościół prosimy rodziny z Mogilan z ulicy: Celiny, Osiedlowej i Ks. Mazurka.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza święta w Kaplicy w Chorowicach.

10. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznych wspominamy:
• Wtorek – NMP Bolesnej
• Środa – Świętych męczenników Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa
• Czwartek – Św. Roberta Bellarmina – biskupa i doktora Kościoła. To dzień imienin Księdza wikariusza Roberta. Życzymy Mu wiele Bożych łask i opieki świętego patrona.
• Piątek – Św. Stanisława Kostki - zakonnika, patrona Polski
• Czwartek – Św. Januarego, biskupa i męczennika
Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów.

11. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Ś.P. Bogusława Sochackiego z Chorowic.
Polećmy Go i zmarłych Proboszczów Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088