1. Z całym Kościołem przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. W tym tygodniu w naszych rodzinach przeczytajmy urywek Pisma Świętego. Po Mszy wieczornej spotkanie dla Rady duszpasterskiej na plebanii. Wspomnienie apostołów Tymoteusza i Tytusa. Dzisiaj o godz. 16.30 Nieszpory.

2. W pierwszą niedzielę stycznia Rada duszpasterska zebrała 13 952 złotych na budowę kaplicy na cmentarzu. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim składającym ofiary w kościele i wpłacającym na konto parafialne. W modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo dla ofiarodawców. W przyszłą niedzielę można złożyć ofiarę na ten cel. 29 stycznia- we środę po Mszach świętych Nowenna przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła, zapraszamy tych którzy przyjęli Szkaplerz święty.

3. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie – kolędę w rodzinach należących do naszej parafialnej wspólnoty. Jako wasi duszpasterze dziękujemy za wspólną modlitwę w waszych domach, życzliwość, gościnę i złożone ofiary. Każdy z nas kapłanów odprawi Mszę św. w intencji odwiedzanych rodzin.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę przez Niepokalane Serce Maryi i przez Św. Jana Pawła II, będziemy wypraszać święte życie dla rodzin w sposób szczególny będziemy polecać rodziny oczekujące narodzin dzieci. Od godz. 16.30 adoracja i Różaniec z udziałem Żywych Róż.

5. W przyszłą Niedzielę 2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Na Mszach świętych poświęcenie świec – gromnic. Prosimy na świece założyć osłonki, aby nie polać woskiem ławek i wykładzin do siedzenia. Z racji przezywanych ferii zimowych poświęcenie świec dla dzieci z klasy III będzie w późniejszym czasie. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy 8 lutego od godz. 9.00.

6. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Mogilańskiej cz. II i ul. Wschodniej za sprzątanie świątyni i ofiarę 430 złotych. W sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodzin z Mogilan z ul. Rzymskiej cz. I od nr 1 do 25 i ul. Ogrodowej. Bóg zapłać! za ten szczególny dar modlitwy, jaką jest troska o „Boży Dom”.

7. Wychodząc z kościoła zakupmy prasę katolicką, aby pogłębiać swoją wiarę i wiedzę religijną w naszych rodzinach. Tak pięknie opisują jak żyć Bożym Słowem.
W tym tygodniu modlimy się do Pana Boga przez wstawiennictwo:
28. 01. - św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła.
31. 01. - św. Jana Bosko, kapłana i wychowawcy młodzieży.

8. Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy opieki świętych patronów. Bożego błogosławieństwa życzymy dzieciom, młodzieży, dorosłym którzy rozpoczęli ferie zimowe.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Julia Biskup z Konar. „Dobry Jezu a nasz Panie…”

 

607137
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,113