1. W 2 Niedzielę rozpoczynamy w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętamy modlitwę Jezusa z Wieczernika: „Ojcze proszę, aby byli jedno…”. Na Mszach świętych w tygodniu będziemy modlić się i o dar jedności chrześcijan. Za dar takiej modlitwy możemy uzyskać odpust zupełny. W tym tygodniu w modlitwie polecamy nasze babcie i dziadków prosząc dla nich o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski w przekazywaniu wiary i miłości. Nieszpory o godz. 16.30. Zapraszamy codziennie na Adorację Pana Jezusa o godz. 17.00. Dzisiaj wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

2. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę. Dziękujemy za otwartość, życzliwość i wspólną modlitwę. Kto z naszych parafian nie mógł w wyznaczonym terminie przyjąć kapłana może dzisiaj po mszach zgłosić możliwość przyjęcia w zakrystii.

3. 24 stycznia - w piątek po Mszach świętych zapraszamy na nowennę do św. Bartłomieja Apostoła naszego patrona.

4. Polecamy do rodzin pisma katolickie: Gość Niedzielny, Mały Gość dla dzieci, Niedziele, Źródło.

5. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ulicy Mogileńskiej cz. I do nr 41 i ul Stroma, za udział w sprzątaniu świątyni i ofiarę 100 złotych. W sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan, z ulicy Mogileńskiej cz. II i ul. Wschodnia.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Radę duszpasterską

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Wtorek 21. 01. - św. Agnieszka, męczennica.
Piątek 24.01. - św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy.
Sobota 25. 01. - Święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.

8. Przeżywającym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze i wszystkim parafianom składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa.

9. W minionym tygodniu zmarli: śp. Teresa Targosz z Krakowa, śp. Józefa Tyrpuła z Mogilan, jej pogrzeb we wtorek o 14.00 różaniec, a o godz. 14.30 Msza , śp. Kazimierz Łazarczyk z Włosani, pogrzeb w środę – różaniec godz. 14.30 Msza św. o 15.00 pogrzebowa. Polecamy ich modlitwie – „Dobry Jezu..."

 

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116