1. W ostatnią niedzielę tego roku przeżywamy Święto Świętej Rodziny. Modlimy się o świętość i miłość w naszych rodzinach. Nieszpory o godz. 16.30.

2. W poniedziałek 31 wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Zapraszamy na Mszę świętą na zakończenie roku o godz. 17.30 połączonej z Nieszporami, Suplikacjami i Błogosławieństwem.

3. W imię Boże we Wtorek – 1 stycznia rozpoczniemy Nowy Rok 2019. Ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy dobremu Bogu przez ręce Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki. W modlitwie adoracji Pana Jezusa, po Mszach świętych modlimy się, aby wypraszała nam wszelkie Boże dary i łaski. Msze święte w Nowy Rok, jak w niedziele. 1 Stycznia - obchodzimy też Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Niech modlitwa o pokój na świecie, w naszej parafii, w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia. W wielu miejscach na ziemi wciąż panuje wzajemna nienawiść i wrogość i toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe. Poza modlitwą spróbujmy nieść wszędzie przebaczenie, pojednanie, zgodę, dobroć i miłość.

4. W tym tygodniu kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Przyjęcie kapłana, który przychodzi z Bożym błogosławieństwem do domu, to publiczne wyznanie wiary i przynależności do Kościoła. W gablocie z ogłoszeniami można zapoznać się z porządkiem odwiedzin. Jest on również umieszczony w parafialnym serwisie na parafialnym folderze. W tym tygodniu odwiedzimy….. Jeśli w domu nie ma wody święconej, prosimy pobrać z Kościoła przy wejściu bocznym. Dziękujemy za Ducha Bożego, życzliwość, serdeczność i otwartość. Bóg zapłać tym, którzy nas podwożą przed i po kolędzie z rodzin za gościnę.

5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych. W przyszłą niedzielę 6 Stycznia będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte, jak w niedziele. Zachęcamy dzieci i młodzież i rodziców do zrobienia koron królewskich. W szkole w Mogilanach kolor korony złoty, w szkole w Konarach – czerwony, w Bukowie – niebieski. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 będzie orszak w koronach wokół kościoła. 6 Stycznia na Mszy św. o 11.00 będzie grała orkiestra dęta z Włosani – po Mszy zagra koncert. Od 16.30 we czwartek, piątek i sobotę, zapraszamy do adoracji i modlitwy grupy modlitewne. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w miesiącu lutym. Bierzmowani uczestniczą w Mszach świętych.

6. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ulic: Skawińskiej, Parkowej, Bloki, za sprzątanie świątyni i ofiarę 100 złotych. Na sobotę zapraszamy o godz. 8.00 do sprzątania rodziny z Mogilan Podedwórze cz. I.

7. Zapraszamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez prasę katolicką.

8. Jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom przekazujemy najlepsze noworoczne życzenia, aby dobry Bóg opromieniał każdy dzień swoją łaską i błogosławieństwem.

9. Zamarł Stanisław Topa z Konar, jego pogrzeb w poniedziałek Msza św. o godz. 14.00, o 14.30 Różaniec. „Dobry Jezu…"

606917
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,893