1. Dzisiejsza niedziela to - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli, którzy przybyli, aby złożyć Jezusowi pokłon i opowiedzieć innym o Jego Narodzeniu. Przed Mszą św. o godz. 11.00 będziemy szli w Orszaku Trzech Króli z koronami na głowie. Dziękujemy wszystkim, którzy zrobili koronę. Na zakończenie dzisiejszych Mszy św. błogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Dzisiaj szczególnie pamiętamy o tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu na całym świecie. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na wspomożenie dzieła misyjnego Kościoła. Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na Koncert kolędowy Orkiestry z Włosani.

2. W dzisiejszą uroczystość obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Ta okazja ma zachęcić dzieci do niesienia pomocy rówieśnikom przez modlitwę i pomoc materialną. Dziękujemy Kolędnikom misyjnym z naszej parafii za odwiedziny w domach i zebrane ofiary od życzliwych parafian, na dzieci z Afryki – Rwandy i Burundi. Grupy kolędnicze zebrały 2090 złotych. Bóg zapłać! dzieciom, młodzieży ze Szkoły z Mogilan i Bukowa i ich opiekunom, paniom: Beacie Kopta, Elżbiecie Radwańskiej, Zofii Żurek, Kamili Żurek, Agnieszce Turek, Wioletcie Barańskiej, Marcie Gadosze. Dziękujemy wszystkim którzy przyjęli kolędników w domu i złożyli ofiarę.

3. Najbliższa niedziela to Święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. W każdą drugą niedzielę miesiąca odprawiamy dodatkową Msza św. o godz. 12.30, z udzielaniem sakramentu chrztu świętego nowonarodzonym dzieciom.

4. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący do domu kapłana z modlitwa i Błogosławieństwem Bożym, daje niejako świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy wizytę duszpasterską w duchu bożonarodzeniowej radości, modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Harmonogram jest w gablocie parafialnej i można również znaleźć na stronie internetowej parafii.

5. Serdecznie dziękujemy rodzinom z Mogilan – Podedwórze cz. I, za liczne sprzątanie naszej świątyni. Przed wejściem do kościoła, prosimy o wycieranie obuwia, ze śniegu i soli z ulicy. W sobotę o godz. 8.00 prosimy do troski o Kościół rodziny z Mogilan – Podedwórze cz. II.

6. Zapraszamy do zakupienia prasy katolickiej, pięknie opisującej tajemnicę Trzech Króli.

7. Wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa na ten tydzień.

8. Zamarła nasza parafianka śp. Zofia Sroka z Mogilan, - „Dobry Jezu..”

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895