1. Dzisiaj 26 Niedziela Zwykła. Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na Nieszpory.

2. Dziękujemy za złożone ofiary przy kościele i wpłacone na konto parafii, na budowę Kaplicy na cmentarzu. W pierwszą niedziele września zebraliśmy 12 180 złotych.

W ostatnich miesiącach zostały wykonane prace renowacji i złocenia:
a). Obrazu św. Józefa, M. B. Nieustającej Pomocy, figura św. Stanisława w południowej kruchcie – prace wykonał ( p. Aleksander Jurkiewicz );
b). Zostały wyczyszczone i pomalowane gonty na kaplicy św. Mikołaja z wieżyczką i rynnami – wykonał ( parafianin Waldemar Wawrzynek ),
c). Naprawione zostały rynny na kościele – (p. Tadeusz Skała ) - koszt tych prac – 6. 000 zł.
d). Dokończono prace na cmentarnym parkingu – położono krawężniki, uzupełniono nawierzchnię, zabezpieczono skarpę, posadzono krzewy, wykonano odwodnienie w dolnej części cmentarza – (p. Adam Kuć i Tadeusz Ożóg z Bukowa) - koszt – 38 500 złotych.
e). Wykonywane są okna dębowe pod chórem – 4 sztuki i do południowej kruchty 2 szt..
f). Przygotowywane są ozdobne złocenia na organy,
g). Odbudowywana jest kapliczka św. Walentego przy ul. Celiny. Te wszystkie prace zostały wykonane dzięki składanym przez Was - parafian ofiarom, na tacę w kościele i na utrzymanie cmentarza. „Bóg zapłać!”.

3. Od Poniedziałek 1 X - rozpoczniemy miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w codziennym Nabożeństwie dzieci, młodzież, rodziców i starszych w połączeniu ze Mszą Świętą. Różaniec codziennie o godz. 17.30. Na poszczególne dni zapraszamy do prowadzenia rozważań grupy i wspólnoty istniejące w parafii. Wypisani są na liście umieszczonej na tablicy ogłoszeń i w internecie. Prosimy tych, którzy przewodzą tym wspólnotom o pobranie w zakrystii rozważań na dany dzień, przygotowanie i prowadzenie. Tych, którym trudniej dotrzeć na liturgię, prosimy o odmawianie różańca w rodzinach. Matka Boża mówi do nas – „Odmawiajcie Różaniec”.

4. Będziemy przeżywać w tym tygodniu - I czwartek, piątek i sobotę - spowiedź dla dzieci, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, dorosłych, we czwartek od godz. 16.30, piątek od 6.00 rano i od 16.00., adoracja od godz. 17.00, Różaniec od 17.30. W sobotę oddajemy szczególną cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie na plebanii zelatorki i zelatorów. Od godz. 9,00 odwiedziny chorych z Panem Jezusem. W Bukowie – we czwartek spowiedź i różaniec od 16.30 o 17.00 Msza święta.

5. W przyszłą niedzielę 7 X M. B. Różańcowej o godz.16.15 poświęcenie różańców dzieciom z Klas III z rodzicami i odprawimy uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją Eucharystyczną wokół kościoła do 5 Ołtarzy. Prosimy o przygotowanie Ołtarzy Róże pod przewodnictwem Zelatorów. Pierwszego- Róże z Mogilan, Drugiego - z Chorowic i Kulerzowa, Trzeciego - z Bukowa, Czwartego - z Włosani i Konar, Piątego - Róże - mężczyzn i młodzieży. Będzie to równocześnie zmiana tajemnic Różańca.

6. W przyszłą niedzielę, możemy złożyć ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na budowę Kaplicy.

7. Składamy podziękowanie rodzinom z Mogilan, ul. Krótka, Markoszów, Świątnicka numery nieparzyste do w Wiaduktu - 2 rodzinom za sprzątanie świątyni i nowożeńcom za kwiaty przed ołtarzem. Na sobotę od godz. 8,00 do troski o Kościół zapraszamy rodziny z Mogilan, ul. Świątnicka - numery parzyste, Myślenicka do p. Zapotocznych.

8. Polecamy pisma katolickie: Gość Niedzielny – „O św. Teresie, od Dzieciątka Jezusa”; Niedzielę, Źródło, dla młodzieży Droga, dla dzieci Jaś.
Wychodząc z kościoła u służby liturgicznej można zabrać do domu - Kalendarz na Nowy Rok z naszego kościoła, z kapliczkami z krótką historią i informacjami - koszt druku 5 złotych. Złożona większa ofiara przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

Z Kalendarza liturgicznego:
- Poniedziałek 1 X - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, doktora Kościoła - Wtorek 2 X. - świętych Aniołów Stróżów
- Czwartek 4 X - św. Franciszka z Asyżu
- Piątek 5 X - św. Siostry Faustyny Kowalskiej, zakonnicy

Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny życzymy opieki świętych patronów.
W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Henryk Karski z Mogilan, śp. Kazimierz Haja- jego pogrzeb we wtorek 14.30 Różaniec o 15.00 Msza pogrzebowa „Dobry Jezu….”

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119