1. Przeżywamy 25 Niedzielę Zwykłą. Wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny- sławnego spowiednika. Nieszpory o godz. 16.30.

2. Zapraszamy dzieci z klasy III i rodziców w piątek 28 września na Mszę o godz. 18.00, aby wspólną modlitwą i na spotkaniu omówić przygotowanie do I Komunii świętej.

3. Prosimy rodziców i dzieci, aby młodzi skorzystali z szans rozwoju duchowego a zarazem spędzania czasu wolnego przy parafii. Chłopców od kl. III szkoły podstawowej wzwyż na przygotowania w soboty o godz. 10,00 do zaszczytnej posługi ministrantów. Pełniący służbę mają spotkania formacyjne w soboty o godz. 9,00. Natomiast dziewczynki i chłopców chętnych do śpiewu w scholii również w soboty o godz. 10,00. Wszystkich młodych należących do Ruchu Światło-Życie, czyli do tzw. „Oazy”, zwłaszcza po rekolekcjach wakacyjnych oraz pragnących należeć do tej wspólnoty zapraszamy na spotkania w piątki o godz..18,45.

4. W poniedziałek 24 września, jak co miesiąc po Mszy porannej i wieczornej zapraszamy na comiesięczną Nowennę do Św. Bartłomieja.

5. W najbliższą sobotę 29 września będziemy przeżywać IX Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium w Łagiewnikach. Zapraszam Zelatorki, Zelatorów i należących do Żywego Różańca. Rozpoczęcie o godz. 10.00, Msza święta o 12.00. Dokładne informacje na planszy w gablocie parafialnej.

6. Składamy podziękowanie rodzinom z Mogilan z ulic; Celiny i Osiedlowej za posprzątanie kościoła i ofiarę 410 złotych. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty do kościoła. Na sobotę do troski o kościół na godzinę 8.00 prosimy rodziny z Mogilan z ulic; Krótkiej, Markoszów, Świątnickiej numery nieparzyste do Wiaduktu.

7. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej. Artykuły o św. Ojcu Pio, modlitwie za zmarłych, o modlitwie za kapłanów.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Środę - 26.09. – Świętych męczenników Kosmy i Damiana.
Czwartek - 27.09. – Św. Wincentego a Paulo, kapłana.
Piątek - 28.09. – Św. Wacława, męczennika
Sobota - 29. 09. - Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności + śp. Joanna Papież z Mogilan. „Dobry Jezu…"

 

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894