1. Dziękujemy za dar modlitwy o jedność chrześcijan, jaka trwała w naszej parafii, szczególne wszystkim uczestniczącym w tygodniu we Mszy świętej i pielgrzymującym w poniedziałek do Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach. Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. Po Mszy wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej. Pomiędzy Mszami świętymi i po południu do 17.00 trwa modlitwa adoracji Pana Jezusa.

2. W pierwszą niedzielę stycznia Rada duszpasterska zebrała 15 460 złotych na organy 100 dolarów USA. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim składającym w kościele ofiary i wpłacającym na konto parafialne i składającym przy kolędzie i sprzątaniu kościoła. W przyszłą niedzielę ostatnia składka na organy.

3. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie – kolędę w rodzinach należących do naszej parafialnej wspólnoty. Jako wasi duszpasterze dziękujemy za wspólną modlitwę w waszych domach, życzliwość, gościnę i złożone ofiary dla kapłanów, pana kościelnego i ministrantów. W modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo dla ofiarodawców. Każdy z nas kapłanów odprawi Mszę św. w intencji odwiedzanych rodzin. Msze św. zamówili lektorzy i ministranci i pan kościelny.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 16.00 a w piątek - rano od 6.00, po południu od 15.30. W czwartek Godzina Święta od 16.30. W sobotę przez Niepokalane Serce Maryi i przez Św. Jana Pawła II będziemy wypraszać święte życie dla rodzin w sposób szczególny będziemy polecać rodziny oczekujące narodzin dzieci. Od godz. 16.30 adoracja i Różaniec z udziałem Żywych Róż.

5. W Piątek 2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Msze święte w tym dniu w Mogilanach przed południem o godz. 6.30 oraz 9.30 a po południu o 15.30 i 17.30 – zapraszamy dzieci i rodziców z klasy III poświęcenie książeczek.. W Bukowie Msza święta o godz. 16.30. Na Mszach świętych poświęcenie świec – gromnic. Prosimy na świece założyć osłonki, aby nie polać woskiem ławek i wykładzin do siedzenia.

6. W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00 z sakramentami świętymi.

7. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ulic: Myślenickiej, Krakowskiej, Dębowej za sprzątanie świątyni. W sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodzin z Mogilan z ulic: Skawińskiej, Parkowej i Bloki. Bóg zapłać! za ten szczególny dar modlitwy jaką jest troska o nasz „Boży Dom”.

8. Wychodząc z kościoła zakupmy prasę katolicką, aby pogłębiać swoją wiarę i wiedzę religijną w naszych rodzinach.

9. W tym tygodniu modlimy się do Pana Boga przez wstawiennictwo:
31. 01. - św. Jana Bosko, kapłana i wychowawcy młodzieży.
03. 02. - św. Błażeja, biskupa, męczennika – patrona ludzi chorujących na choroby gardła.
W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Marta Piwowarczyk z Konar. „Dobry Jezu a nasz Panie…”

 

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119