1. Dzisiaj pierwsza niedziela Lutego - po Mszy o godz. 7.30 - Zmiana Tajemnic Różańcowych w Żywych Różach kobiet i mężczyzn.

2. W obecną niedzielę i w przyszłą niedziele przepraszamy Boga za grzechy w czasie 40 – Godzinnego Nabożeństwa, przygotowującego nas do właściwego przeżywania Wielkiego Postu. Po Mszach świętych i w czasie popołudniowym do Mszy świętej o godz. 17.00, adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Prosimy włączenie się wszystkich Parafian do tej modlitwy i przewodniczenie im z Żywych Róż i wspólnot parafii. Zachęcamy, po Mszach świętych, przyjść wcześniej a także przybyć specjalnie na modlitwę osobistą.

3. Serdecznie Bóg zapłać rodzinom Mogilan z ulic: Skawińskiej, Parkowej, Bloki za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę 100 złotych. Na sobotę od godz. 8,00 prosimy rodziny z Mogilan z części Podedwórze część 1.

4. Zachęcamy by wychodząc ze świątyni nabywać tygodniki katolickie.

5. Spotkania kandydatów do bierzmowania z Klas 7, we wtorek o godz. 16.30 lub 18.15, albo w środę o godz. 16.30.

6. Wychodząc z kościoła możemy złożyć na ręce Rady duszpasterskiej ostatni raz ofiarę na organy. Jako wasi Duszpasterze i Rada Duszpasterska - składamy serdeczne Bóg zapłać! za złożone ofiary na organy w kościele, wpłacając na konto, przy sprzątaniu kościoła, indywidualne. W ubiegłym roku w ten sposób zebraliśmy 194 525 złotych. Całość inwestycji organy i odnowienie chóru wyniosła 400 000 złotych. To dzięki waszej ofiarności i modlitwie udało się to dzieło tak sprawnie wykonać. W zeszłą niedzielę na spotkaniu Rada duszpasterska zapoznała się z poczynaniami duszpasterskimi w parafii i finansami. Parafia nie ma długów i posiada środki na wszystkie opłaty dzięki składanym przez Was ofiarom.
Duszpasterze i rada podjęliśmy decyzję o przygotowaniu projektu i stosownych pozwoleń na budowę Kaplicy na nowej części cmentarza, aby sprawować liturgię w uroczystości, w modlitwie pożegnać naszych bliskich zmarłych przed pogrzebem (chłodnia), zaplecze sanitarne, oświetlenie cmentarza, monitoring. Będzie to dopełnienie prac na cmentarzu. Wychodząc z kościoła możemy w gablotach zobaczyć zdjęcia z takiej kaplicy w Zakliczynie. Od marca będziemy mogli składać ofiarę na ten cel. Z pomocą Bożą i dzięki Waszej ofiarności i modlitwie uda nam się to dzieło.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- W poniedziałek - św. Agaty, dziewiczy i męczennicy uciekamy się do niej podczas burz
i pożarów; błogosławienie chleba i wody
- We wtorek - św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy z Japonii.

- W sobotę - św. Scholastyki, zakonnicy.

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093