Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca czerwca po Mszach św. adoracja Pana Jezusa i Jego błogosławieństwo. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - kończy Okres Wielkanocny - od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły. Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Kościół, aby dalej prowadził Jego dzieło, przepowiadając radosną nowinę o zbawieniu wszystkim narodom. Dziś można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” - pod zwykłymi warunkami. Po Mszy porannej zmiana tajemnic różańca.

Na ręce Rady parafialnej możemy złożyć ofiarę na organy. Wszystkim składającym ofiary w kościele i na konto parafialne składamy serdeczne „Bóg zapłać! pamiętając o nich w modlitwie. O godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe. Nabożeństwo czerwcowe w tygodniu po Mszy świętej wieczornej – zapraszamy do uczestnictwa.

Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. rano o 6.30 i 9.30 po południu o 16.00 i 18.00. W Bukowie o 17.00.

Dziękujemy wszystkim z naszej parafii którzy wczoraj uczestniczyli w Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasna Górę.

W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania klas I gimnazjum, w poniedziałek – godz. 16.30 i czwartek o 18.30.

XI Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej w najbliższą sobotę 10 czerwca od godziny 9.00.

Ochotnicza Straż Poważna w Bukowie zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Mogilany na Mszę świętą polową przy remizie (jeśli pozwoli pogoda) i poświęcenie samochodu bojowego o godz. 15.00. Dokładny program na plakatach.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Na Mszy św. o godz. 17.00 będzie się modlił się z nami Krąg Domowego Kościoła. Po Mszy wieczornej o godz. 18.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy dla dzieci Małego Gościa z ozdobą do udekorowania okna na Boże Ciało.

Z kalendarza liturgicznego:

Czwartek - 08.06 - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

Sobota - 10.06 - bł. Bogumiła, biskupa
Dziękujemy rodzinom z Chorowic wieś - część pierwsza od państwa Mrozków do Drożdżów za sprzątanie kościoła i ofiarę 200 zł. Nowożeńcom za kwiaty do kościoła.. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 800 rodziny z Chorowic wieś – część druga od państwa Ożogów koło drogi na Skawinę.

Do wieczności po nagrodę od Boga odeszła + Maria Musiał z Chorowic, lat 74 Dobry Jezu…

608161
Dzisiaj: 106
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,137