Wniebowstąpienie Pańskie - podkreśla prawdę o wyniesieniu ludzkiej natury do chwały nieba, mimo grzechu i upadku pierwszych ludzi. Dziś w naszej parafii modli się z nami i głosi Słowo Boże Ks. Krzysztof Kasprzak, misjonarz z Tanzanii. Cieszymy się z jego obecności i możemy wesprzeć jego działalność misyjną ofiarą do puszek przed kościołem. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej. We środę procesja na zakończenie „Majówek”. Dzisiaj o godz. 15.00 - Msza święta i nabożeństwo majowe w Kaplicy w Chorowicach.

Po Mszach świętych możemy zapisać się na Pielgrzymkę Różańcową do Częstochowy w przyszłą sobotę. Pozostało jeszcze 10 wolnych miejsc. Wyjazd w sobotę o godz. 6.30 z rynku.

W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi świętej od czwartku o godz. 6.00 rano i od 16. 30 - po południu. Wszystkie grupy modlitewne zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach. Od czwartku do soboty zapraszamy do adoracji Pana Jezusa i nabożeństw od godz. 17.00. Róże różańcowe poprowadzą modlitwę różańcową w pierwszą sobotę. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy: w piątek od godz. 9.00 – Ks. proboszcz. W sobotę od godz. 9.00. - Ks. Tadeusz i Ks. Robert.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zmiana tajemnic różańca. Po Mszach świętych na ręce Rady Parafialnej możemy złożyć ofiarę na organy. Bóg zapłać! – za waszą ofiarność.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – „Gość niedzielny”, „Niedziela”, dla młodzieży „Droga”, dla dzieci Mały Gość i Jaś.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek 29.05. - św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy
Wtorek 30.05. - św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika
Środa 31. 05. - Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Czwartek 01.06.. - św. Justyna, męczennika. „Dzień Dziecka” – w kościele będziemy modlić się za wszystkie dzieci z naszej parafii. Zapraszamy dzieci i rodziców.
Sobota 03.06. - św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

Dziękujemy rodzinom z Chorowic – części Kozie Rogi, Podewsie, Dąbrowy, Siany Las za sprzątanie kościoła, udekorowanie go kwiatami i ofiarę na 200 złotych na organy. W tym tygodniu na sobotę o godz. 8.00 prosimy w o sprzątanie kościoła rodziny z Chorowic Wieś – część pierwsza od państwa Mrożków do Drożdżów. Do wieczności po nagrodę od Boga odeszła + Anna Tylka-Suleja z Mogilan, lat 59, której pogrzeb odbył się w Zakopanem -„ Dobry Jezu…

607137
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,113